A3 Haber

HDP kapatma davasıyla ilgili 10 ülkeyi ziyaret edecek: Brüksel, Washington, Paris, Berlin…

HDP kapatma davasıyla ilgili 10 ülkeyi ziyaret edecek: Brüksel, Washington, Paris, Berlin…
Eylül 10
12:18 2021

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP’ye açılan kapatma davası ile ilgili olarak “Brüksel, Washington, Paris, Berlin, toplamda 10 ülke ziyaret edeceğiz” dedi.

HDP Grup Başkan Vekili Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’la birlikte Washington ziyaretinde yer alan HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, “Brüksel, Washington, Paris, Berlin, toplamda 10 ülke ziyaret edeceğiz” dedi.

OdaTV’ye konuşan Özsoy, Joe Biden’in başkan seçilmesinin hemen ardından planlanan ziyaretin pandemiden dolayı sürüncemede kaldığını söyledi ve Ortadoğu ve Amerika için temel eleştiri ve önerilerde bulunduklarını ifade etti.

Görüşmeler için “Bu heyetin rutin görüşmelerinden biriydi ama ana konu HDP’nin kapatılması üzerineydi” diye konuşan Özsoy, HDP’nin kapatılmasına ilişkin ise “Türkiye’nin üçüncü büyük partisi olan HDP’nin kapatılmasının Türkiye’ye hiçbir fayda getirmeyeceği görüşündeyiz ve bu görüşmelere, çalışmalara Türkiye’nin yararı için devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Özsoy önümüzdeki üç-dört ay içerisinde Brüksel, Washington, Paris, Berlin’in de olduğu toplamda on ülkeye ziyaretler gerçekleştireceklerini kaydetti.