A3 Haber

Hamburgerden insan parmağı çıktı!

Hamburgerden insan parmağı çıktı!

Hamburgerden insan parmağı çıktı!
Eylül 15
08:28 2021

Bolivya’nın resmi haber ajansı ABI’de yer alan habere göre, bir kişinin yediği hamburgerden insan parmağı çıkması üzerine, olayın meydana geldiği işletmenin 20 şubesi hakkında soruşturma başlatıldı.

Bolivyalı genç Estefany Benitez, yediği hamburgerden insan parmağı çıkması üzerine, işletmeye şikayette bulunduğunu, ancak kendisiyle ilgilenilmediğini sosyal medya hesabından açıkladı. Olayı Facebook hesabından duyuran, sonra da Bolivya basınına açıklamalar yapan Benitez, başından geçen olay nedeniyle psikolojik travma yaşadığını ve zehirlenmiş olabileceğini söyledi.

Bolivya resmi haber ajansı ABI’de yer alan haberde, Kullanıcı ve Tüketici Haklarını Savunma Bakan Yardımcısı Jorge Silva, olayın meydana geldiği işletmenin 20 şubesinde de adli soruşturma başlatıldığını aktardı.

Silva, kıyma makinasıyla çalışan ve günde 45 ila 80 kilo arasında et çeken işçinin iki parmağını kaybetmesi üzerine, insan artığının karıştığı etten diğer şubelere gidip gitmediğinin araştırıldığını belirtti.

Bolivya’da 20 şubesi bulunan işletmeden yapılan yazılı açıklamada, “Bir çalışanımızın başına kazara gelen olay karşısında şirket, iyileşme aşamasında olan işçisinin sağlığını her zaman ön planda tutarak tüm acil durum protokollerini uygulamaya koymuştur” denildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER