A3 Haber

Gelecek Partili Hilal Oktay Başaslan’a “palalı” saldırı: Seni burada keserim

Gelecek Partili Hilal Oktay Başaslan’a “palalı” saldırı: Seni burada keserim
Eylül 16
13:09 2021

Sosyal medya hesabından olayı duyuran Gelecek Partisi Antalya Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Hilal Oktay Başaslan, oturduğu sitenin önündü saldırıya uğradı.

Gelecek Partisi Antalya Konyaaltı ilçe Kadın Kolları Başkanı Hilal Oktay Başaslan ve ailesi, Konyaaltı Sarısu Mahallesi’nde silahlı, sopalı ve palalı bir grubun saldırısına uğradı.

Kendisinin havyansever olduğunu ve hayvanları beslemek için gittiği noktada mahalledeki bazı kişilerin saldırısına uğradıklarını söyleyen Başaslan; “Bir tanesi kızımı sıkıştırmıştı. Daha sonra başka birisi geldi ve benim boynuma palayı dayayıp, ‘seni burada keserim’ dedi. Daha sonra gidip eşimin kafasına tekme attı. Ardından palanın arkası ile kafasına vurdu” ifadelerini kullandı.

“Silahla ateş ettiler”

Başaslan, “Bana 6. kattan cam fırlatan caniler, bu kez eşime, kızıma ve bana balkondan silahla ateş edip ardından aşağıya inip pala, sopa ve silah ile saldırdı” dedi.

“Seni burada keserim”

Aleni bir şekilde palanın tersi ile eşinin kafasına vurulduğunu kaydeden Başaslan, “2 kişi eşime saldırıyor, 1 tanesi 12 yaşındaki kızımı sıkıştırıyor! Ben kızıma koşarken, bir palalı da benim boğazıma koyuyor palayı ”seni burda keserim” dedi.

Saldırganların görüntülerde polislere de “polisinde a… koyarım” dediği duyuluyor.

“Polisler bile halimize üzülüyor”

Yaşanan olaya isyan eden Başaslan, ”Günlerdir torpil, kuru sıkı ile yaptıkları tehdit artık bize pala ile saldırmaya kadar gitti. Ölmeli miyiz bunların ceza alması için? O pala, arbede esnasında ters dönse bizi ikiye bölerdi. Artık yeter 2 haftadır çektiğimiz eziyet yeter! Birileri duysun artık. Bir avukat bile bunları yaşıyorsa,haklarını bilip savunamayacak insanlar ne yapacak? Artık polisler bile halimize üzülüyor. Ben 12 yaşında evladımla sabahın 6’sında ifadeden çıktım onlar evlerinde uyuyorlardı” ifadelerine yer verdi.

“Kesikler mevcut”

Sağlık durumuna ilişkin bilgiler paylaşan Başaslan, ‘‘Eşimde kırık, bende, kızımda kesikler mevcut” açıklamasında bulundu.