A3 Haber

İstanbul’da sağlıkçılar, toplu ulaşımı ve İSPARK’ı ücretsiz kullanmaya devam edecek

İstanbul’da sağlıkçılar, toplu ulaşımı ve İSPARK’ı ücretsiz kullanmaya devam edecek
Eylül 16
20:44 2021

İstanbul’da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK’ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi daha önce veto edilen ”sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK’lardan ücretsiz yararlanması uygulamasının yıl sonuna kadar uzatılması” kararını yeniden kabul etti.

İBB Meclisi, Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde, Meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında toplandı.

Toplantıda, tüm sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK AŞ’ye ait otoparklardan yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanmasını içeren ve temmuz ayında meclisten geçtikten sonra İBB Başkanı İmamoğlu tarafından veto edilen karar yeniden gündeme geldi.

Komisyon, kararın yeniden meclisten geçmesi ve oluşacak zarar için de İSPARK’a sübvanse ödemesi yapılmasının uygun olduğunu bildirdi.

Yapılan tartışmaların ardından gündem maddesi, meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlandığından ”ısrar kararı” olarak kabul edildi.

Temmuz ayında CHP grubu sağlık çalışanlarına pandemide 300 milyonluk destek verildiğini, 1 Temmuz’daki yeniden normalleşme kararları sonrasında bu hakkın devam etmesinin kamu zararına neden olacağını belirtmişti.