A3 Haber

Sarıgül: Ben diyeyim 18, siz deyin 36 ay içinde ofsayt kalkacak

Sarıgül: Ben diyeyim 18, siz deyin 36 ay içinde ofsayt kalkacak

Sarıgül: Ben diyeyim 18, siz deyin 36 ay içinde ofsayt kalkacak
Eylül 16
17:01 2021

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Mustafa Sarıgül, “Ofsayt kuralını kaldıracağız” açıklamasıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Haber Global yayınına katılan Sarıgül, “20 yıldır sayın Erdoğan muhalefeti ofsayta düşürüyor. Türkiye Değişim Partisi ofsayta düşmeyecek bir partidir. Genel başkanlara bağlı parti değil, milletimize bağlı partiler gelsin. Fransa’da Macron, tek başına görüşünü tasvip etmem ama çalışması var, tek başına çıktı, Fransa’nın cumhurbaşkanı oldu. İtalya’da bütün muhalefet birleşti, iktidarı değiştirdi. İktidarın oyununa gelmesinler” dedi.

Sarıgül şöyle konuştu:

“Futboldaki ofsayt önemli de siyasetteki ofsayt önemli değil mi? Ofsayt kalkınca futbol daha iyi olacaksa onu değiştirmek için de neler yapmamız gerektiğini anlatacağım. Ben bir siyasi partiyi temsil ediyorum. Sorumluluğum ağır. Ne söylediğimi biliyorum. Siyaset adamlarının görevleri hedef koymaktır. Bazı şeyleri önceden görmektir. Bazıları gündemin dışında kalırsa, yeni gündem yaratmazsa bu olmaz. Yıllar önce Ali Sami Yen Stadı’nı, Galatasaray Arena yapacağım dediğim zaman da bazıları olmaz dedi. Size bir kitap göstermek istiyorum. Cruyff’un kitabı. Van Basten en önemli oyunculardan. Ofsaytı Türkiye kaldıramaz, ofsayt kuralı bir öneridir. Futbol dünyası artık önemli bir endüstri ile karşı karşıya. Ofsayt kalktığında futbol daha da hızlanacak. Futbol seyircisi daha çok maça gider. Futbolun geleceğini kurtarmak için ofsaytı kaldırmak gerekiyor. Bunu kim kaldıracak? Bugün Almanya, İtalya, İsviçre gazetelerinde bu konu var. Mustafa Sarıgül bunu gündeme getirince niye problem oluyor. Bu yayın şu anda tarihe geçiyor. Ben diyeyim 18 siz deyin 36 ay içinde Avrupa’da ofsayt kuralı kaldırılacaktır. Sevgili Tanju bizi anlayışla karşılasın.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER