A3 Haber

Fatih Erbakan yine konuştu: Aşıyla birlikte kuyruklu, hayvan postuna sahip insanların doğması mümkün

Fatih Erbakan yine konuştu: Aşıyla birlikte kuyruklu, hayvan postuna sahip insanların doğması mümkün
Eylül 17
20:40 2021

Koronavirüs aşısına karşı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, mRNA teknolojisinin geni değiştirmek için geliştirildiğini iddia ederek, “Mutasyonlar gibi, sakat doğumlar, kuyruklu insanlar, hayvan postuna sahip insanların doğumu gibi korkunç sonuçlara yol açabilmesi mümkün” dedi.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anadolu Buluşmaları kapsamında geldiği Kayseri’de Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Yeni sanayide esnafı gezdi, tatlı ikramında bulundu.

Partisinin il başkanlığını hizmete açan Erbakan, burada yaptığı açıklamada, koronavirüs aşılarına ilişkin şunları söyledi:

  • Başından beri süreçle ilgili şüphelerimizin olduğunu ifade ettik. 2020 Mart ayında ‘Bu işin içinde iş var, şüphe duyuyoruz’ diye ifadelerde bulunuyoruz. Bu virüsün Allah tarafından değil de laboratuvar ortamından çıkması insanların aklına soru işaretleri getiriyor. Bunu üreten çevreler ne için, hangi amaca ürettiler? Bilim adamları diyorlar ki; ‘Bir salgının pandemi olması için nüfusun yüzde 10’unu öldürmesi lazım’. Şu ana kadarki rakamlara göre 10 binde 6, ölüm oranı. 10 binde 6’nın da 10 binde 5’i 65 yaşın üzerinde kronik hastalığı olan. 65 yaşın altında 10 binde 1’e düşüyor. Ölüm riski, 40 yaşın altında daha da aşağı düşüyor, 18 yaşın altında milyonda 1’lere düşüyor. Böyle düşük risk için 7-8 milyar insanı aşılayacağız. Bu son derece mantıksız.
  • Normalde piyasaya sürülmesi için geçmesi gereken aşamalar en az 6 sene süren aşıyı, birden bir acil kullanım onayı diye bir şey çıkarıp gözü kapalı dünya üzerinde 6 milyar insana vurulmaya çalışılıyor. ‘Acil kullanım onayı verdik’ dediğiniz aşı mRNA teknolojisini kullanıyor. mRNA teknolojisi demek hücre çekirdeği içine etki edebilen bir teknoloji demek. Hücre çekirdeğinin içine etki ettiğiniz zaman Allah vermesin çok ciddi sonuçların ortaya çıkması mümkün. Mutasyonlar gibi, sakat doğumlar, kuyruklu insanlar, hayvan postuna sahip insanların doğumu gibi korkunç sonuçlara yol açabilmesi mümkün”

“Mecbur kalırsak…”

Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen Turkovac aşısını, aşılar içinde ehveni şer olarak gördüklerini söyleyen Erbakan; “Bu kadar düşük bir risk karşılığında aşı olmayı düşünmüyoruz. Hiç aşı olmamak en iyisi bana göre. Ancak mecbur kalınırsa mRNA teknolojisi kullanmayan aşıların yaptırılması ancak mümkün olabilir. Bu noktada mecbur kalındığında Turkovac, aşıların içinde en uygunu olarak düşünülebilir” dedi.