A3 Haber

TRT’den Rıdvan Dilmen’in maaşına ilişkin açıklama

TRT’den Rıdvan Dilmen’in maaşına ilişkin açıklama

TRT’den Rıdvan Dilmen’in maaşına ilişkin açıklama
Eylül 18
17:40 2021

TRT, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in aldığı maaşa dair çıkan haberler hakkında basın açıklaması yayımladı.

Spor yazarı Orhan Yıldırım, TRT Spor’da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen’in yıllık 8,5 milyon TL kazanacağını açıklamıştı. TRT konuyla ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

TRT’den yapılan açıklamada “Rıdvan Dilmen ve TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularının ücretlerine dair ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir, akıl ve mantık dışıdır” denildi.

TRT’de spor programlarına çıkan yorumcularımıza yönelik sistematik bir şekilde yürütülen ve yalana dayanan algı operasyonları belli bir süre dikkate alınmamıştır” denilen açıklamanın bir bölümü şöyle:

“Yalan ve iftiraya dayalı haberlerin hedefinde olan Rıdvan Dilmen ve diğer spor yorumcularımızın aldığı ücretlere ilişkin gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan rakamlar bilinçli olarak gündemde tutularak, TRT’nin kurumsal itibarına zarar verilmek istenmektedir. Zira, Rıdvan Dilmen ve TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularının ücretlerine dair ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir, akıl ve mantık dışıdır, haksız bir şekilde ithamda bulunan kişilerin hayal ürünüdür.

Söz konusu iftiraların hedefinde olan yorumcularımız çok büyük fedakârlıkta bulunarak ve gönül bağını önceleyerek TRT ekranlarında program yapmaktadırlar.

Bu haksız saldırıların asıl sebebi, hiç kuşkusuz ‘%100 Futbol’ programı başta olmak üzere TRT’nin spor programlarının kamuoyunda gördüğü büyük ilgidir. Söz konusu yalan ve iftiraları sorgulamadan doğru kabul eden, gazeteciliğin en temel ilkelerini dahi çiğneyen, araştırmadan, doğrusunu öğrenme zahmetine katlanmadan yapılan bu ‘sözde gazetecilik’ anlayışını kınıyoruz.

Türkiye’nin en köklü ve güzide kurumlarından biri olarak TRT, spor da dâhil olmak üzere her türlü alanda kamu yayıncılığının gerekliliklerine göre hareket etmekte ve tüm harcamalarını kamu yararı doğrultusunda yapmaktadır.

TRT, söz konusu yalan ve iftiraları sistematik şekilde üreten, yayan ve işin doğrusunu araştırmaksızın haber yapanlara karşı hukuk yoluna başvurmaktan çekinmeyecek ve tüm hukuksal gelişmeleri kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşacaktır.”

İlgili Haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER