A3 Haber

SES: Sağlık emekçilerinin değil sorunlarını, ölümlerini dahi görmeyen bir bakanımız var…

SES: Sağlık emekçilerinin değil sorunlarını, ölümlerini dahi görmeyen bir bakanımız var…
Eylül 19
22:03 2021

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın pandemide yaşamını yitiren sağlık çalışanları için bugüne kadar yalnızca bir başsağlığı mesajı yayınlamasına tepki gösterdi. Sendikadan yapılan açıklamada, “Sağlık emekçilerinin değil sorunlarını, ölümlerini dahi görmeyen bir bakanımız var” ifadelerine yer verildi.

SES Ankara Şubesi’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Covid-19 pandemisinde bu yıl hayatını kaybeden 137 sağlık çalışanı için yalnızca bir başsağlığı paylaşımı yaptığı vurgulandı.

SES’in paylaşımı şöyle:

18 Eylül 2021 tarihi itibariyle 2021 yılında Covid nedeniyle 137 sağlık emekçisini kaybettik. Sağlık Bakanı hiçbiri için başsağlığı mesajı dahi yayınlamadı. Bugüne kadar 2021 yılında bin 170 tweet atan Bakanımız, sadece bir tweetinde başsağlığı diledi; onda da vefat eden sağlık emekçilerinin aşısızlığına vurgu yaptı.

Bakanımız alanda değil sosyal medyada. Sağlık hizmetlerinin sağlık emekçilerinin sorunlarından bihaber Bakanımız, pandemiyi sosyal medyadan yönetiyor. Bakanımız, günlük ortalama 5 tweet ile pandemiyi yönetiyor.