A3 Haber

Babacan’dan Bahçeli’ye yanıt: Kürt meselesi vardır

Babacan’dan Bahçeli’ye yanıt: Kürt meselesi vardır
Eylül 21
23:01 2021

DEVA lideri Babacan, MHP lideri Bahçeli’nin Kürt sorunu ile ilgili açıklamasına “Ankara’dan doğuya geçemeyenler, Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz” sözleri tartışılmaya devam ediyor.

MHP Genel Başkanı Bahçeli yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’na “HDP’yle ahlaksız ortaklık” yapmak ve “PKK’yi muhatap almak” suçlamalarını yönelterek “Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir” ifadelerini kullanmıştı.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bahçeli’nin sözlerine yanıt verdi. Babacan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha evvel söylemiştim: Kürt meselesi var mıdır, yok mudur oradaki vatandaşlarımıza sorun. Ankara’dan doğuya geçemeyenler, Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez. Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir” dedi.