A3 Haber

Melih Gökçek, Fethullahçılara imar konusunda rant sağladığı şikayeti üzerine ifade verdi

Melih Gökçek, Fethullahçılara imar konusunda rant sağladığı şikayeti üzerine ifade verdi
Eylül 24
20:32 2021

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, başkanlığı döneminde Fethullahçılara imar konusunda rant sağladığı yönündeki şikâyeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi. Gökçek, “FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin önceki başkan Melih Gökçek hakkında belediye başkanlığı döneminde, “FETÖ”ye imar konusunda rant sağladığı yönündeki suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. Melih Gökçek soruşturma kapsamında bugün ifade verdi.

Gökçek soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadeye çağrıldı. Yaklaşık 2 saat savcıya ifade veren Gökçek, çıkışta yaptığı açıklamada hakkında çok sayıda şikayet olduğunu söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden farklı kişilerin suç duyurusunda bulunduğunu belirten Gökçek, “Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben. Ellerinde imkan olsa beni bir kaşık suda boğarlar. Bütün mesele 17/25 Aralık öncesine götürebilir miyiz götüremez miyiz? Bunun gayreti, yaptıkları iş bu. Suç uydurmuşlar, yalan iftira ama hepsine cevap verdim” dedi.

“Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunacağım”

DHA’nın aktardığına göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Gökçek, “Mesela ben FETÖ’cülerden birine rant verdiysem, o rantı hemen düzeltmesi lazım ama böyle bir şey yok. 117 dosya var, bunlar içinde FETÖ’cü olarak adlandırılan adam sayısı 3. Hani 117 FETÖ’cü vardı, hani ben bunlara rant temin etmiştim? Bu soruşturmaların sonucu çıksın, adalet yerini bulsun, ondan sonra hesap verme ona dönecek. İşin özetini söylüyorum, ‘Acaba Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunur da 17/25 Aralık öncesine Sayın Tayyip Erdoğan’a işi sarkıtabilir miyiz’ olayın altına yatan asıl amaç bu. Aslında bu bir FETÖ organizasyonudur” diye konuştu.