A3 Haber

AKP’li başkandan torpille işe alım için skandal savunma: Millet dünyayı yiyor, biz beş kişi işe alıyoruz çok mu?

AKP’li başkandan torpille işe alım için skandal savunma: Millet dünyayı yiyor, biz beş kişi işe alıyoruz çok mu?
Eylül 29
09:23 2021

Beş işçi alınacağını duyuran AKP’li Palu Belediyesi’nin ilana rağmen alınacak kişilerin başkan ve meclis üyelerine yakın isimler olacağı iddia edildi. Konu üzerine konuşan Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, “”Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz beş kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” sözleriyle kendini savundu.

Elazığ’ın AKP’li Palu Belediyesi, beş işçi alımı yapacağını duyurdu. Açılan ilana rağmen işçi alımlarının AKP’lilerin vereceği isimlerden olacağı iddialarına ilişkin AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım torpil için skandal bir savunma yaptı.

Vatandaşların torpile gösterdiği tepkiyi “boş” buldu

İddialarla ilgili Elazığ’da yayın yapan Günışığı Gazetesi’e konuşan AKP’li Başkan Bekir Yıldırım, “Evet iddialar doğru. Biz beş kişinin ismini verdik, bu isimler de bize yakın isimlerdir. Mevzuata aykırı bir durum da yoktur. Biz gerekli olan her yerden izin aldık. Vatandaşların gösterdiği tepkileri boş olarak değerlendiriyorum. Kimsenin ağzını tutacak halimiz de yok… İsteyen istediğini söylesin. Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz beş kişi işe alıyoruz çok mu görüyorlar?” ifadelerini kullandı.

Görevden alınan AKP’li başkanın yerine gelmişti

31 Mart 2019 yerel seçimlerden Palu Belediye Başkanı AKP’li Efrayim Ünalan’ın, hakkındaki 2 yıl 6 ay hapis cezasının onanmasının ardından mazbatası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilmişti. Belediye Başkanlığına ise yerine ise mecliste yapılan oylama AKP’li Bekir Yıldırım belediye başkanı olmuştu.