A3 Haber

AstraZeneca, Covid-19 ilacı için acil kullanım onayı istedi

AstraZeneca, Covid-19 ilacı için acil kullanım onayı istedi

AstraZeneca, Covid-19 ilacı için acil kullanım onayı istedi
Ekim 05
12:56 2021

AstraZeneca, Covid-19’u önlemek için ABD’den yeni bir ilacın acil kullanımı için onay talep etti.

İngiliz ilaç üreticisi AstraZeneca ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden Covid-19’u önlemeye yönelik yeni bir tedavi ilacı için acil kullanım izni vermesini talep ettiğini açıkladı.

Bugün yaptığı açıklamada, şirket, ilacın insanlarda herhangi bir koronavirüs semptomu geliştirme riskini yüzde 77 oranında azalttığını gösteren 5 binden fazla katılımcıyla gerçekleştirilen deneyin son aşama verilerini de paylaştı.

Güçlü bağışıklığa sahip olmayan kişiler…

AstraZeneca, AZD7442 adı verilen bir antikor tedavisi olan tedavi yönteminin, Covid-19 aşıları karşısında yeterince güçlü bir bağışıklığa sahip olmayan kişilerin korunmasına yardımcı olabileceğini bildirdi.

Neyi içeriyor?

Aşılar, hedef antikorlar ve enfeksiyonla savaşan hücrelerden oluşan bir cephane geliştirebilmek için aktif bir bağışıklık sistemine güvenirken, AZD7442, enfeksiyon durumunda virüsü kontrol altına almak için vücutta aylarca kalacak şekilde tasarlanmış laboratuvar yapımı antikorlar içermektedir.

AstraZeneca, ABD ve diğer hükümetlerle AZD7442 için tedarik anlaşmalarına ilişkin müzakerelerin devam ettiğini açıkladı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER