A3 Haber

11 Ekim koronavirüs tablosu: Günlük vaka sayısı yeniden 30 binin üzerinde

11 Ekim koronavirüs tablosu: Günlük vaka sayısı yeniden 30 binin üzerinde

11 Ekim koronavirüs tablosu: Günlük vaka sayısı yeniden 30 binin üzerinde
Ekim 11
20:47 2021

Sağlık Bakanlığı’nın 11 Ekim’e ilişkin koronavirüs verilerine göre son 24 saat içerisinde yapılan 355 bin 15 testten 30 bin 563’ü pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 188 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 33 bin 861 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bu hassasiyet büyük bir güçtür. Birbirimizi koruyalım” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı haritada, ikinci doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; ikinci doz aşılamada yüzde 80.1 aşılama oranıyla Kırklareli birinci sırada yer alıyor. ‘Mavi iller’ listesinde Kırklareli’ni Muğla, Ordu, Çanakkale, Amasya, Eskişehir, Edirne, Osmaniye, Balıkesir, Burdur, Isparta, Uşak, Ankara ve Kastamonu izliyor. Yüzde 49.1 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor.

İkinci doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 78.0 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 75.7 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 69.8 ile İstanbul yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı: “Covid-19 sebebiyle bugün kaç can kaybımız olduğu, bu saatlerde cevabı beklenen soruydu. Tanımıyor olsak bile, insanlarımızın acısına kayıtsız kalmayışımız, vefat sayılarından duyduğumuz üzüntü bizi çoğu toplumdan ayırıyor. Bu hassasiyet büyük bir güçtür. Birbirimizi koruyalım.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER