A3 Haber

“SaBıKa Holding” broşürü dağıtan beş CHP’li gözaltına alındı

“SaBıKa Holding” broşürü dağıtan beş CHP’li gözaltına alındı

“SaBıKa Holding” broşürü dağıtan beş CHP’li gözaltına alındı
Ekim 14
14:58 2021

CHP Ankara İl Gençlik Kolları üyesi beş kişi, partilerinin hazırladığı “SaBıKa Holding” isimli kitapçığı dağıttıkları sırada polis tarafından gözaltına alındı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan’ın köşesinde gündeme getirdiği “SaBıKa Holding” isimli kitapçıkta bir gelişme daha yaşandı. CHP’nin hazırladığı; paravan şirketlerle kara para akladığı, nitelikli dolandırıcılık yaptığı, bürokrasi ve yargıya rüşvet verdiği ileri sürülen Sezgin Baran Korkmaz ve holdingine ilişkin bilgilerin yer aldığı “SaBıKa Holding” isimli kitapçığı dağıtan beş parti üyesi gözaltına alındı.

Cumhuriyet’e konuşan CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Tolga Turğut, parti genel merkezinin yayını olan kitapçığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) önünde dağıtan beş partili arkadaşının gözaltına alındığını kaydetti.

Turğut şunları kaydetti:

  • “Arkadaşlarımız SBF’nin önünde kitapçığı dağıtırken polisler geliyor. Bu kitapçığın yasaklı yayın olduğunu söyleyip dağıtıma engel olmaya çalışıyorlar. Arkadaşlarımız da bunun CHP genel merkezi tarafından yayınlanan bir kitapçık olduğunu ve yasaklı gibi durum olmadığını söylese de polisler dinlemiyor. Merve Babahan, Ezgi Çakır, Ata Sevindik, Can Deniz Çıtak ve Burak Kaan Kavşut isimli arkadaşlarımız gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Biz de buradayız. Edindiğimiz bilgiye göre ifadeleri alınıyor.”

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER