A3 Haber

Akaryakıt istasyonlarına zam öncesi akın

Akaryakıt istasyonlarına zam öncesi akın

Akaryakıt istasyonlarına zam öncesi akın
Ekim 15
20:05 2021

Akaryakıt ürünlerine gece yarısından itibaren uygulanacak zam öncesinde araç sahipleri istasyonlara yığıldı. İstasyonlarda yoğun kuyruklar oluştu.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 41 kuruş, benzine de 14 kuruş zam yapılacağı haberi sonrasında yurttaşlar benzin istasyonlarına akın etti.

Akaryakıt ürünlerine gelen zam öncesinde depolarını doldurmak isteyenler, uzun süre benzin istasyonlarında sıra bekledi.

İstasyon çalışanları akaryakıt almaya gelenlere hizmet etmek için yoğun uğraş verdi.

İsmini vermek istemeyen akaryakıt istasyonu çalışanı “Zam haberinin duyulmasından sonra uzun kuyruklar oluştu. Sabahtan beri oturmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Sabahtan bu saate kadar tam bin tane kredi kartı slipi çekilmiş. Gece 12’ye kadar bir bu kadar daha müşteri gelmesini bekliyoruz” dedi.

Benzin istasyonunda kuyruk bekleyen yurttaşlar ise zam haberini duyduktan sonra depolarını doldurmak için istasyonlara geldiklerini ve beklemek zorunda kaldıklarını anlattı.

“Ne böyle kuyruk gördü ne de zam”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, benzin ve motorine gelen zammın uygulanmasından önce bir benzin istasyonunun önünde oluşan otomobil kuyruğunun görüldüğü videoyu paylaştı. Akın, “İktidarın vatandaşlarımıza yaşattığı enerji buhranı kuyruk eziyetine dönüştü” dedi.

Akın, paylaştığı videonun üstüne şu notu düştü:

“İktidarın vatandaşlarımıza yaşattığı enerji buhranı kuyruk eziyetine dönüştü. Vatandaşlarımız akaryakıt zamları devreye girmeden kuyruğa girmek zorunda kaldı. Avrupa ne böyle kuyruk gördü ne de zam!”

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER