A3 Haber

CHP’li isimlerden Soylu’ya yanıt: Efendine sadık kal

CHP’li isimlerden Soylu’ya yanıt: Efendine sadık kal
Ekim 16
22:00 2021

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yaptığı çağrı hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından; bürokratlara “Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibariyle durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin” çağrısı yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise sosyal medya hesabından, “Beceriksizliğini ve yetersizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışan Kılıçdaroğlu, ‘Heyyt!’ demiş. Çok korktuk(!) Hesabı yol arkadaşların PKK’nın siyasi taşeronuna mı yoksa FETÖ’ye mi sordurursun. Milletimiz senin ‘NE’ olduğunu, çok iyi biliyor Kılıçdaroğlu…” mesajını paylaştı.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel, Soylu’nun bu paylaşımına, sosyal medya hesaplarından ayrı ayrı yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,

  • “Ne o Peker’in Sülü’sü mafyaya diklenemeyince bize mi yükselir oldun! Efendine sadık kal otur. Yoksa layık olduğun gibi cevap veririz…”

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay,

  • “Mafyanın şamar oğlanı haline gelen Süleyman Soylu kaybettiği itibarını hakaret ve iftira ile kurtaramaz. Önce mafyadan 10 Bin Dolar alan milletvekilini açıkla. Hesabı millet soracak. Az kadı”

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ise şu mesajın verdi:

  • “Tüm suçluların koruyuculuğunu üstlenen Suçişleri Bakanı’na söylüyorum; genel başkanımızla değil suçlularla mücadele et! Suçlulara şefkatli; öğrencilere, işçilere, hak arayanlara gaddar olmayı bırak! O kirli ağzına partimizi de genel başkanımızı da bir daha alma! HADSİZ!!!”