A3 Haber

36 saatlik nöbetten dönen asistan hekim trafik kazasında yaşamını yitirdi

36 saatlik nöbetten dönen asistan hekim trafik kazasında yaşamını yitirdi

36 saatlik nöbetten dönen asistan hekim trafik kazasında yaşamını yitirdi
Ekim 23
23:14 2021

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği Asistanı Doktor Rümeysa Berin Şen (25), nöbetten çıkıp evine dönerken kullandığı otomobille yol kenarında duran kamyona arkadan çarparak yaşamını yitirdi.

Ankara’nın Çankaya ilçesi Ahlatlıbel Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı’nda nöbetten çıktıktan sonra evine gitmek için öğle saatlerinde yola çıkan doktor Rümeysa Berin Şen yönetimindeki otomobil, yol kenarında duran kamyona arkadan çarptı. Kamyonun altına giren otomobil hurdaya döndü. Çevre esnafın ihbarı üzerine kaza yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, araçta sıkışan Şen’in hayatını kaybettiği belirlendi.

İtfaiye ekipleri tarafından çıkarılan Rümeysa Berin Şen’in cenazesi, Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Bu arada kaza, civardaki bir güvenlik kamerasına yansıdı. Otomobilin yol kenarında duran kamyona hızla çarptığı ve yaşanan panik görüntülere yansıdı.

Olay yerinde fren izi olmadığına dikkat çeken görgü tanıkları genç doktorun uzun nöbetinin ardından uyuyakalmış olabileceğine dikkat çekti.

“İdrak edemiyorum”

Acı haberi alıp kaza yerine gelen Şen’in annesi Yasemin Şen ve iki kardeşi sinir krizi geçirdi. Rümeysa Berin Şen’in kız kardeşi Serra Şen, ablasının ölüm haberine inanmadığını belirterek “Ablam doktordu, gerçekten öldü mü benim ablam? Benim ablam nasıl olmaz artık. Ben idrak edemiyorum” diyerek ağladı.

Şen’in annesi Yasemin Şen ise, “Benim kızım cennete gitti. Rabbim ona 25 yıl ömür verdi. Kahvaltıyı hazırlamıştım, onu bekliyorduk” diyerek feryat etti.

Taziye mesajları

Ankara İl Sağlık Müdürü Doç. Zülfikar Akelma, Doktor Rümeysa Berin Şen için taziye mesajı yayımladı. Akelma, mesajında, “Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği Asistanı değerli mesai arkadaşımız Dr. Rümeysa Berin Şen, geçirdiği trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.

Ankara Şehir Hastanesi de yayınladığı taziye mesajında “Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde görev yapmakta olan Kıymetli Çalışma Arkadaşımız Dr. Rümeysa Berin ŞEN’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Ailemizin başı sağ olsun, Kıymetli Çalışma Arkadaşımız Dr. Rümeysa Berin ŞEN’in mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

TTB’den tepki

Öte yandan Türk Tabibleri Birliği Asistan ve Genç Uzman Hekimler Kolu kazanın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  • “Yıllardır uyardığımız asistan hekimin çalışma şartlarının düzeltilmemesinin sonucunu çok ağır bir şekilde ödedik. Ankara’da bir asistan arkadaşımız hayatını kaybetti, göz göre göre ölüme sürüklendi. Ankara Şehir Hastanesi’nde asistan olan meslektaşımız çok sayıda servisten ve görevden sorumlu olduğu nöbetinin çıkışında trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.”

Anma çağrısı

Yapılan açıklamada asistan hekimler pazartesi günü anmaya çağrılarak şunlar kaydedildi:

  • “Bir arkadaşımızı daha tükenmişliğe, intihara, kaza görünümlü cinayetlere vermemek için; nöbet ertesi izin hakkımızı alana, çalışma şartlarımız düzelene kadar dayanışmamızı ve mücadelemizi büyüteceğiz. 25.10.2021 Pazartesi günü saat 12.30’da tüm asistan hekimleri ülkenin dört bir yanında hastanelerde meslektaşımızı anmaya, haklarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.“

Kazanın ardından #yorgundoktorlarölüyor etiketiyle binlerce tweet atıldı.

Öte yandan kamyon şoförü, polis tarafından gözaltına alındı.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles