A3 Haber

Arka Sokaklar’da maaş krizi: Çalışanlar sete çıkmama kararı aldı

Arka Sokaklar’da maaş krizi: Çalışanlar sete çıkmama kararı aldı

Arka Sokaklar’da maaş krizi: Çalışanlar sete çıkmama kararı aldı
Ekim 24
18:36 2021

Uzun süredir ekranda olan Arka Sokaklar dizisinin set çalışanlarının yeni sezonda henüz hiç ödeme alamadığı ortaya çıktı.

Uzun yıllardır Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Oyuncu, ışıkçı, kameraman, sanat birimi ve senaryo ekibi başta olmak üzere emekçilerin bugüne kadar haftalıklardan hiç ücret alamadığı öne sürüldü. Diğer yandan 24 Ağustos’ta sete çıkan Arka Sokaklar’da görev alan set işçilerinin sigortalarının ise daha yeni 20 Ekim’de yapıldığı belirtildi.

Sete çıkmama kararı aldılar

MedyaRadar’ın haberine göre; Bu sezon 8 bölümün çekildiği, 6 bölümün ise yayınlandığı dizide yaşanan bu mağduriyetin ardından sonunda çalışanlar isyan ettiler. Ekip, haklarını alana kadar sete çıkmama kararı aldı.

Üç hafta sonra ilk ödeme yapılacak

Söz konusu karar yönetime bildirildi. Bu adımın ardından 8 haftalık alacakların üç hafta sonra yapılacağı belirtildi. Yani reytinglerde zirveden düşmeyen dizi, çalışanlarını 3 hafta daha mağdur edecek.

Sanat yönetmeni istifa etti

Öte yandan, dizinin ilk başladığından bu yana sanat yönetmenliğini yapan Çiğdem Çimen Şerefoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu. Şerefoğlu yaptığı açıklamada, “14 sezondur sanat yönetmenliği yaptığım diziden sigortalarımız ve maaşlarımız ödenmediği için istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER