A3 Haber

AKP’li vekil: Hapishanelerimiz dünya standartlarının üstünde imkanlar sunuyor

AKP’li vekil: Hapishanelerimiz dünya standartlarının üstünde imkanlar sunuyor

AKP’li vekil: Hapishanelerimiz dünya standartlarının üstünde imkanlar sunuyor
Ekim 26
21:58 2021

Afyonkarahisar’da kapalı ceza infaz kurumlarını ziyaret eden AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Açıkça ifade etmek gerekir ki ceza infaz kurumlarımız her yönüyle dünya standartlarının üstünde bir imkan sunuyor” dedi.

Yurdunuseven cezaevlerindeki çalışmalardan bahsederek, “Ceza İnfaz kurumlarımız sadece hükümlü ve tutukluların barındırıldığı yer değil aynı zamanda hüküm giymiş insanlara meslek kazandırma, hükümlülerin yeniden sosyal hayata adapte olması ve üretim yapması gibi gibi birçok çalışması mevcut” ifadelerini kullandı.

AKP Afyonkarahisar Milletvekili, Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, komisyon üyeleri ile birlikte Afyonkarahisar’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerin ardından açıklama yapan AKP’li Yurdunuseven, Başkanlığı devraldığı günden bu yana komisyon ziyaretlerine hız kazandırdıklarını belirtti.

Ceza infaz kurumlarına övgüler dizen Yurdunuseven, “Özellikle ceza infaz kurumları noktasında tüm dünya cezaevleri göz önünde bulundurulduğunda ülkemizde bulunan ceza infaz kurumlarının dünya standartlarından üstte olduğunu görmemek imkânsız” dedi.

İbrahim Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Afyonkarahisar’ımızın Milli Birlik Polis Merkezi Amirliği’nde, T1 ve T2 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda incelemelerde bulunduk. Cezaevi yöneticilerimizden ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yetkililerimizden mevcut durum ve uygulamalar hakkında bilgiler aldık. Şunu açıkça ifade etmek gerekir ki ceza infaz kurumlarımız her yönüyle Dünya standartlarının üstünde bir imkan sunuyor.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles