A3 Haber

Diyanet internette dükkan açtı: Asgari ücretten pahalı seccade satıyor

Diyanet internette dükkan açtı: Asgari ücretten pahalı seccade satıyor

Diyanet internette dükkan açtı: Asgari ücretten pahalı seccade satıyor
Ekim 27
09:20 2021

Bütçesi ve israflarıyla gündemden düşmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesi üzerinden seccade, tespih ve sürahi gibi ürünlerin satışına başladı. Sitede fiyatlar cep yakarken asgari ücretin üstünde seccade satılması dikkat çekti.

Vatandaşın alım gücü pandemi ve yükselen döviz kurları nedeniyle günden güne düşerken, Diyanet İşleri Başkanlığı, başta lüks seccade olmak üzere ürün satışına başladı. El dokuması seccadeler Seccadeler, Türkiye Diyanet Vakfı’nın internet sitesinde 3 bin 500 TL’den satılıyor. Diyanet 2 bin 100 liraya kehribar tespih, 2 bin 400 liraya Çeşm-i Bülbül İbrik ve Sürahi ile bardak da satıyor. Beykoz Cami Ayasofya objesine de bin 200 lira fiyat konuldu.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) internet sitesi üzerinden satılan 3 bin 500 TL’lik “Madalyon Kırmızı Uşak Halı Seccade” kırmızı, krem, lacivert ve mavi olmak üzere dört farklı renkte sunuluyor. Seccadelerin stokta olmaması halinde ortalama 30-40 günde yeni dokuma yapılarak satılacağı da belirtildi. Seccadeler için “Madalyonlu Uşak halıları, 16. yy içerisinde üretilmiştir. Uşak halılarındaki çok çeşitli zengin madalyon tipleri Türk ustaların hâkimiyet gücünü belli eder. Seccadeler ya da diğer ismiyle mihraplı halılar, kutsal mekan anlamıyla yüklüdür” ifadeleri yer aldı.

Ticarete dökmüş

TDV’nin internet sitesinde ayrıca tespihler de satışta bulunuyor. “Sarı renkli günlük kullanıma uygun damla kehribar” tespih bin 50 ila 2 bin 100 lira fiyatları arasında satılıyor. Çeşmi Bülbül İbrik ve 6 bardak ise 2 bin 400 TL liraya satışa çıkarıldı. Çeşmi Bülbül Sürahi ve 6 bardak ise 2 bin TL’den satışa sunuldu. Beykoz Camı Ayasofya objesinin fiyatı ise bin 200 TL oldu.

Diyanet’in ticaret yapması şu yorumlara neden oldu: “Millet ekmek bulamıyor, Diyanet pahalı ürünler satıyor bu  nasıl bir mantık. Diyanet İşleri ticaret yapar mı?…”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER