A3 Haber

Erdoğan’dan Lütfü Türkkan açıklaması: Milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım

Erdoğan’dan Lütfü Türkkan açıklaması: Milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım

Erdoğan’dan Lütfü Türkkan açıklaması: Milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım
Kasım 07
21:28 2021

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in, İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın milletvekilliğine son vermesini istedi. Erdoğan, “Bütün milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım” sözleriyle Türkkan’ı hedef aldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Bingöl ziyareti sırasında protesto eden bir yurttaş ile tartışma yaşayan ve yurttaşa küfür eden Lütfü Türkkan hakkında açıklama yaptı.

Erdoğan, “Bir şehit ailesine bu şekilde küfretmesi, yenilir yutulur bir şey değildir” dedi.

Katılımcılardan bir arzusu olduğunu dile getiren Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

İYİ Parti’den malum bir kişinin, üstelik bir şehit ailesine bu şekilde küfretmesi yenilir, yutulur bir şey değildir. Buna, AK Parti teşkilatı olarak durmadan, duraksamadan gereken dersi vermemiz gerekiyor. AK Parti teşkilatının yanı sıra bütün milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım. Durmadan, duraksamadan vermesi lazım. Bizim değerlerimizde şehidin yeri farklıdır, kadınların yeri çok çok farklıdır. Kalkıp da bir şehidimizin yakınına, bacısına bu şekilde küfretmeyi değerlerimiz itibarıyla asla kabul edemeyiz. Onun partisinin başındaki hanımefendinin de yapması gereken bir şey vardır. Yapması gereken nedir? Sadece görevden almak değil onun milletvekilliğine de son vermektir. Eğer bunu yapamıyorsa bu demektir ki o da ona iştirak ediyor.

Erdoğan, şunları kaydetti:

Bunlara gereken dersi, gereken cevabı millet olarak hep beraber vermemiz lazım. Peki nasıl vereceğiz? İşte burada 2023, bizim için çok çok önemli. 2023 seçimlerinde sandıkta gereken dersi, bunları sandığa gömerek vermemiz lazım. Çok çalışacağız, çok gayret edeceğiz. Dün Batman’da ben bu heyecanı, bu coşkuyu gördüm, daha önce Diyarbakır’da gördüm. Bütün bunlarla beraber şu anda gittiğim her yerde bu heyecanı, coşkuyu görüyorum. Özellikle hanım kardeşlerimin gayretleri birçok şeyi değiştirecektir. Bundan dolayı ben sizin gayretlerinizi çok önemsiyorum ve bu yaptığınız toplantı sebebiyle de sizleri kutluyorum. Çalışmanızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER