A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Lütfü Türkkan değerlendirmesi: Provokasyonlar artabilir, dikkatli olalım

Kılıçdaroğlu’ndan Lütfü Türkkan değerlendirmesi: Provokasyonlar artabilir, dikkatli olalım

Kılıçdaroğlu’ndan Lütfü Türkkan değerlendirmesi: Provokasyonlar artabilir, dikkatli olalım
Kasım 08
22:55 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösteren şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan hakkında ilk değerlendirmesini bugünkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında yaptı.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Edinilen bilgiye göre MYK’nin önemli gündem maddelerinden birini Bingöl’de bir şehit yakınına küfür ettikten sonra İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmesi istenen Lütfü Türkkan oluşturdu. Türkkan’ın şehit yakınına küfür etmesine tepki gösteren ve bu davranışı onaylamanın mümkün olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, yaşanan olayı ise provokasyon olarak değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, MYK üyelerine bu konuda uyarılarda bulundu.

“Özel olarak Bingöl’e geldi”

Türkkan’a tepki gösteren vatandaşın İzmir’de yaşadığının tespit edildiğini ve Meral Akşener’e tepki göstermek için özel olarak Bingöl’e geldiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, daha önce Rize’de Akşener’e yönelik provokasyon girişimini de hatırlattı. Ankara’nın Çubuk ilçesinde kendisine yönelik linç girişimini de hatırlatan ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın bu linç girişiminin görüntülerini grup toplantısında izlettirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “AKP bu saldırıyı sahiplendi. Saray yönetimi, ekonomik sorunlar arttıkça dikkatleri başka yöne çekmek için çaba harcıyor. Bingöl’de yaşanan olay AKP’nin bu tür provokosyonlara daha sık başvuracağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“İl ve ilçe örgütlerini uyarın”

Kılıçdaroğlu, aynı zamanda örgütlerden ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılarının da bu tür provokasyonlara karşı il ve ilçe örgütlerini uyarmalarını isteyerek bu konuda gerekli önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER