A3 Haber

AKP’li Cahit Özkan konuştu: Doların değeri ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu

AKP’li Cahit Özkan konuştu: Doların değeri ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu

AKP’li Cahit Özkan konuştu: Doların değeri ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu
Kasım 17
21:41 2021

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dolardaki değer kaybını tam bin kat aşağı çektiklerini ileri sürerek “Demek oluyor ki ortada bir kazanım var. Demek oluyor ki ortada Türkiye’nin istikrarı söz konusu,” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için adayın 50 artı 1 şartıyla ilgili açıklamalarıyla ilgili Özkan, “Parlamentonun iradesi de ittifakın iradesidir. İnşallah burada acaba neden yüzde 70 oy alamıyorum diye 50 artı 1 değil çok daha yukarısını hedeflemelidir. Milletimizi kucaklayan anayasal modelimiz, yüzde 50 artı 1 modeli ülkemizin yarınlarını aydınlatacak güçlü istikamete çok daha hızlı ulaştırabileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “Dolar kurunu bahane edenlere söylüyorum” diyerek şunları söyledi:

“Dolar kurunun nereden nereye geldiğini soranlara söylüyorum, bakınız AK Parti’den önce 19 yılda, yani 1983’ten 2002’ye kadar geçen sürede 83’te 220 lira olan dolar, 2002 yılında 1 milyon 680 bin liraya çıkmış. 6 bin 680 kat dolarda bir artış meydana gelmiş. 2002’den bugüne ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, havacılıkta, her alanda yatırımlar yapmış, sanayi ülkesi haline gelmiş, 35 milyar dolarlık ihracatını 210 milyar doların üzerine çıkarmış bir Türkiye. Evet, dolardaki değer kaybını tam bin kat aşağıya çekmek suretiyle 20 yıla baktığımızda sadece 6 kat bir artış söz konusu. Demek oluyor ki ortada bir kazanım var. Demek oluyor ki ortada Türkiye’nin istikrarı söz konusu.”

Özkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaretine ilişkin de “CHP Genel Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı bir zirve düzenleyip, 2018 seçimlerinden bugüne sürekli ikişer, üçer ay arayla gündeme getirdikleri seçim konusunu yeniden milletimizin önüne getirmişlerdir. Açıkçası karşıda duran ittifakın, Türkiye düşmanlarıyla ‘dostlarımız’ diyerek iktidar yoluna yürüdüklerini iddia ederlerken, seçimi kazanacaklarına asla inanmıyorlar.” diye konuştu.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER