A3 Haber

Kulis: AKP’lilerin arasında dahi beklenti 2022 Kasım’da seçim olacağı

Kulis: AKP’lilerin arasında dahi beklenti 2022 Kasım’da seçim olacağı

Kulis: AKP’lilerin arasında dahi beklenti 2022 Kasım’da seçim olacağı
Kasım 25
13:20 2021

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, “Ankara’da AK Partililer arasında dahi ağırlıklı beklenti 2022 Kasım’ında bir seçimin olacağı noktasında” diye yazdı.

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yapacaklarını duyurduğu mitinglerle “seçimi zorlamayı amaçladıklarını” söylerken, AKP’liler arasında daha ağırlıklı beklentinin 2022 Kasım olduğunu yazdı.

Sarıkaya, yazısında şunları kaydetti:

  • “Bir gerçek var ki Türkiye uzun süredir zaten seçim iklimine girdi… Bundan sonraki seçim erken değil, ancak zamanından bir süre önce yapılmış seçim olur… Bugün seçim kararı alınması halinde dahi, kış koşulları dikkate alındığında Mart sonundan önce seçim olması ihtimali düşüktür. Seçime bir yıl kala yapılan bütün seçimler de zamanından biraz önce yapılmış seçim olarak kabul edilir.
  • Ankara’da AK Partililer arasında dahi ağırlıklı beklenti 2022 Kasım’ında bir seçimin olacağı noktasında… Muhalefet ise bunu mümkün olduğunca ilkbahara çekme gayretinde, çünkü Haziran’da yapılan seçimlerin hiçbiri AK Parti’ye iyi gelmedi. İstanbul Haziran yerel seçimi ve öncesinde Kasım seçimi ile yenilenen 2015 Haziran seçimi de bunun sağlaması…”

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER