A3 Haber

AKP’li Savcı Sayan kendi kalesine gol attı: “İBB bizi örnek alsın” dedi, ekmeği daha pahalıya sattığı ortaya çıktı

AKP’li Savcı Sayan kendi kalesine gol attı: “İBB bizi örnek alsın” dedi, ekmeği daha pahalıya sattığı ortaya çıktı
Kasım 26
22:23 2021

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 210 gramlık ekmeği Ağrı’da 1.4 TL’ye satacaklarını belirterek İBB’nin Ağrı Belediyesi’ni örnek alması gerektiğini söyledi. Ancak İBB, 210 gramını değil 250 gramını 1.25 TL’ye satıyor.

Artan maliyetlerle birlikte her ilde ekmeğe yapılan zamlar duyuruluyor. AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, kendilerinin en ucuz ekmeği sattığını belirterek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hedef aldı. İBB’nin Ağrı’yı örnek alması gerektiğini belirten Savcı, “İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak” dedi. Sosyal medyada yurttaşlar İstanbul Halk Ekmek fiyatının 1 lira 25 kuruş olduğunu yazarak Savcı Sayan’ın videosunu paylaştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun da “Ağrı’ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar” ifadeleriyle Savcı Sayan’ı ti’ye aldı.

AKP’li Savcı Sayan şunları söylemişti:

Ekmek üzerine son günlerde spekülasyon, manipülasyon yapılıyor. ‘4 lira, 5 lira olacak; ekmek bulunmuyor’. Böyle iftira ve algılarla bizi, halkımızı tedirgin etmeye çalışıyorlar. Biz Ağrı Belediyesi olarak, bugünden itibaren yarın piyasada olacak şekilde 1 lira 40 kuruştan ekmeğimizi satışa sunuyoruz. Dolayısıyla Ağrı’daki vatandaşlarımız belki de Türkiye’nin en ucuz ekmeği, diyebileceğimiz fiyata alabilecekler. Ekmek bulunmaması ya da fiyatın yüksek olması konusunda herhangi bir korku olmasın, ekmek bizim için kutsaldır. Halkımız için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Yarından itibaren bütün marketlere de vereceğiz. Yaklaşık olarak 100 bin ekmeği, ihtiyaç olması halinde kapasiteyi daha da artırabilecek şekilde ekmeği 1 lira 40 kuruştan satışa sunacağız. En ucuz ulaşım Ağrı’daydı, en uzun ekmek de Ağrı’da olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da inşallah Ağrı’yı örnek alır, ekmek fiyatını aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimize 1lira 40 kuruştan ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun, ekmek bizim için kutsaldır.

İBB Sözcüsü Murat Ongun ti’ye aldı

“İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak” diyen Sayan’a ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun cevap verdi.