A3 Haber

Ağlayan 3 aylık bebeğini döven baba tutuklandı: Bebeğin hayati tehlikesi sürüyor…

Ağlayan 3 aylık bebeğini döven baba tutuklandı: Bebeğin hayati tehlikesi sürüyor…
Kasım 30
12:02 2021

Gaziantep’te 3 aylık bebeği öldüresiye döven zanlının gözaltına alındığı bildirildi. Baba Yunus Göç çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hastaneye kaldırılan bebeğin ise hayati tehlikesi var.

Gaziantep Valiliği, bebeğini darbettiğine dair sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Yunus Göç’ün gözaltına alındığını ve adli sürecin başlatıldığını bildirdi. Baba Yunus Göç’ün, çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bazı sosyal medya mecralarında kentte çekildiği anlaşılan bir babanın bebeğini darbettiğine dair görüntülerin yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, “29.11.2021 tarihinde emniyet güçlerimize bildirilen bir bebeğin darp neticesinde yaralandığı olayla ilgili alınan ifadelerde Y.G. isimli şahsın C.G. isimli bebeğini darp ettiğine dair kamera kayıtları bulunduğu anlaşılmıştır. Hastaneye getirilen bebek C.G’nin doktor raporunda kafasında travmaya bağlı yaralanma olduğu bildirilmiş, hastanede tedavisine başlanmıştır. Olayın şüphelisi Y.G. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve adli süreç başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Tutuklandı

Bebeğine şiddet uygulayan Yunus Göç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı.

“29.11.2021 tarihinde ilimiz Kahvelipınar Mahallesi’nde meydana gelen bir aylık bebeğin darp edilmesi olayı ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli Y.G. sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır. Mağdur çocuğun şu an yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam etmekte olup, mağdur çocuğun annesinin ifade alım süreci Adli Görüşme Odasında devam etmektedir. Alınacak ifade ve elde edilen deliller gereğince mağdur çocuk için 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve annesi için de 6284 sayılı Kanun uyarınca gereken tedbir kararları alınacaktır.”

Hayati tehlikesi var

Hastanede tedavi altına alınan C.G. isimli bebeğin kafasında tramvaya bağlı yaralanma olduğu ve hayati tehlikesi olduğu bildirildi.

Şüpheli Y. G. ise gözaltına alındı. Zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.