A3 Haber

“Ben ekonomistim” diyen Erdoğan’dan peş peşe ekonomi paylaşımları

“Ben ekonomistim” diyen Erdoğan’dan peş peşe ekonomi paylaşımları

“Ben ekonomistim” diyen Erdoğan’dan peş peşe ekonomi paylaşımları
Aralık 01
19:58 2021

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ”Türkiye’nin 2021’in üçüncü çeyrek büyümesi yüzde 7,4 olarak açıklandı. Bu büyüme oranıyla G20 içinde ilk sırada yer alıyoruz. Millî gelirimiz de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 arttı.” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’dan yaptığı açıklamada, ”Türkiye’nin 2021’in üçüncü çeyrek büyümesi yüzde 7,4 olarak açıklandı. Bu büyüme oranıyla G20 içinde ilk sırada yer alıyoruz. Millî gelirimiz de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 arttı,” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin üçüncü çeyrekteki büyüme oranını açıklayan Başkan Erdoğan, bu büyüme oranıyla Türkiye’nin G20 içinde ilk sırada yer almasına neden olduğunu ileri sürdü.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

  • “Aziz kardeşlerim…. Türkiye’nin 2021’in üçüncü çeyrek büyümesi yüzde 7,4 olarak açıklandı. Bu büyüme oranıyla G20 içinde ilk sırada yer alıyoruz. Millî gelirimiz de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 arttı. Bu yıl elde ettiğimiz büyümenin önemli bir bölümü ihracat kaynaklıdır. Yıllık 216 milyar doları bulan ihracatının ithalatını karşılama oranı yüzde 83’ü geride bırakan Türkiye, hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlemektedir. Ülkemizin ihracatı sadece rakam olarak büyümüyor, yapısal olarak da yüzde 95’i imalat sanayi ürünlerinden oluşan güçlü bir konuma yükseliyor. Öyle ki, üretimimizi bir yılda neredeyse iki katına çıkartabilecek sağlamlıkta ve esneklikte bir altyapıya sahibiz. Ne yaptığımızı, nasıl yapacağımızı biliyoruz. Hangi risklerle karşılaşacağımızı, hangi sonuçlar elde edeceğimizi biliyoruz. Türkiye’yi nasıl güçlü bir kalkınma altyapısına, güçlü bir demokrasiye kavuşturmuşsak, üretime ve istihdama dayalı güçlü bir ekonomiye de kavuşturacağız. Hep birlikte; Çalışacağız, daha çok çalışacağız… Üreteceğiz, daha çok üreteceğiz… Güçleneceğiz, daha çok güçleneceğiz… Büyüyeceğiz, daha çok büyüyeceğiz…”

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles