A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Davaları geri çekmeler, videolarımı paylaşmalar… Doğru söyle, Cumartesi Mersin’e de geliyor musun

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Davaları geri çekmeler, videolarımı paylaşmalar… Doğru söyle, Cumartesi Mersin’e de geliyor musun
Aralık 01
23:46 2021

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter’da Kılıçdaroğlu’nun videosunu paylaşmasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Davaları geri çekmeler, videolarımı paylaşmalar… Doğru söyle, Cumartesi Mersin’e de geliyor musun” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi Twitter hesabından paylaştığı Kılıçdaroğlu videosunu, “Milletimizi, her fırsatta kendisini tehdit eden bu vesayetçi zihniyetin insafına bırakmayacağız…” notunu düştü.

Ne olmuştu?

Bu akşam AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hesabından paylaşılan bir video, İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’u yeniden tartışma konusu haline getirdi. Daha önce de çeşitli iletişim kazaları yaşayan Erdoğan, bu akşamki paylaşımıyla bunlara bir yenisini ekledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 milyon takipçili twitter hesabından Kılıçdaroğlu’nun çeşitli zamanlarda yaptığı konuşmalardan oluşturulan bir video paylaşıldı. “Milletimizi, her fırsatta kendisini tehdit eden bu vesayetçi zihniyetin insafına bırakmayacağız…” denilerek paylaşılan videoda Kılıçdaroğlu’nun zaten olumsuz bir görüntü verdiği düşünülmüş olacak ki, videoya herhangi bir ekleme yapılma ihtiyacı duyulmamış. Ancak paylaşım sonrasında çok sayıda kişi Erdoğan’ın kendi hesabından Kılıçdaroğlu’nun reklamını yaptığını belirten yorumlar yaptı. Erdoğan’ın paylaşımı kısa sürede 2 milyon izlenmeyi aştı.

İşte o paylaşım: