A3 Haber

MHP’den Mansur Yavaş’a yeni tehdit: “Artık rahat durmalı, ikazları dikkate almalı, almazsa kendisi bilir”

MHP’den Mansur Yavaş’a yeni tehdit: “Artık rahat durmalı, ikazları dikkate almalı, almazsa kendisi bilir”
Aralık 01
14:29 2021

Devlet Bahçeli’nin “Mansur Bey dikkat etsin, artık arkasında bir ülkücü nefes vardır” tehdidinin ardından bir tehdit de Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi. Yalçın, “Sayın Genel Başkanımızın haklı ikazlarını dikkate almalı! Almazsa kendisi bilir. Bizden söylemesi: Rüzgâr eken fırtına biçer” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tehdit etti. CHP’li Seyit Torun’u da hedef alan Yalçın, ‘Bizden söylemesi’ dedi.

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı’nın düzenlediği Türkeş anmasına 50 kişilik bir grup saldırmış, vakıf yetkilileri ve Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP İl Başkanı ile Ülkü Ocaklarını sorumlu tutmuştu. MHP Ankara İl Başkanı’nın anma programı öncesi hedef göstermeleri de bu iddiaya dayanak yapılmıştı.

Bahçeli tehdit etmişti

Dün partisinin grup toplantısının ardından bu saldırının sorulduğu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alarak tehdit gibi ifadeler kullanmıştı. Bahçeli, “Üzücü olaylar yaşandı geçen hafta. MHP olarak konunun üzerinde duruyoruz. Elde ettiğimiz ön bilgiler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur (Yavaş) Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir” ifadelerini kullandı.

Bir tehdit daha

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Twitter hesabındaki paylaşımlarında Mansur Yavaş’ı tehdit eden açıklamalara yenilerini ekledi.

Yalçın’ın paylaşımları şu şekilde:

CHP’li Seyit Torun, Mansur Yavaş’a ayar veren Genel Başkanımız hakkında densizlik ederek sosyal medya üzerinden “Orada dur Bahçeli!” diye tıslamış! Haddini bil Torun! Haddini ve yerini bil! Tatava yapma!

Koskoca MHP Lideri; partisi aleyhinde dolap döndüren düzenbaz Mansur Yavaş’a uyarıda bulunmayacak, sicilli devşirmeniz de MHP’nin arkasından serbestçe iş çevirecek öyle mi? Sevsinler sizi!

Seyit Torun, hızını alamayıp “Tehditleriniz acizliğinizdir” demiş. Asıl acizlik, kendi insan kaynaklarını tüketip MHP’nin sokağa bıraktıklarıyla iş tutmaktır.

Seyit Torun! Arkasında halkın olduğunu iddia ettiğin Mansur Efendi var ya, halka hizmet için harcama yapması gerekirken Belediye bütçesinden MHP’nin safra ve atıklarına ulufe dağıtıyor.

Bir zamanlar Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi CHP’lileşmekle suçlayan bu hadsiz, şimdi sizin kucağınızda perde arkasından MHP düşmanlığı yapıyor. Ne kadar düşük, atık, artık, fosil, muarız varsa başına topluyor, yallayıp yemliyor.

Mansur Efendi arkasına aldığı İP Müdiresi ile birlikte, MHP camiasına fitne ve tefrika sokmak üzere atık ve dönek örgütlemedeki beyhude gayretini sevgili Ankaralılara tevcih etse, kendisi için de halk için de daha hayırlı ve yararlı olur.

Mansur Yavaş artık rahat durmalı! Sayın Genel Başkanımızın haklı ikazlarını dikkate almalı! Almazsa kendisi bilir. Bizden söylemesi: Rüzgâr eken fırtına biçer. Fitne eken; öfke, kin, nefret, hışım ve şiddet biçer! Halkın haceti bunlar değil!

İlgili haberler: