A3 Haber

CHP’li Yavuzyılmaz: Nureddin Nebati ilk çift maaşlı bakan oldu, aylık geliri 65 bin 849 TL

CHP’li Yavuzyılmaz: Nureddin Nebati ilk çift maaşlı bakan oldu, aylık geliri 65 bin 849 TL

CHP’li Yavuzyılmaz: Nureddin Nebati ilk çift maaşlı bakan oldu, aylık geliri 65 bin 849 TL
Aralık 02
13:15 2021

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nureddin Nebati’nin Türk Telekom’dan aldığı ikinci maaşı yeniden gündeme getirdi. Ayrıca Nurettin Nebati, lüks ürünler satan mağaza zinciri ve “Kriz olmasaydı büyüyemezdik” sözleri ile tanınıyor.

CHP’li Yavuzyılmaz, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı iken Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi de olan ve Hazine Bakanı olarak atanan Nureddin Nebati’nin ikinci maaşını bir kez daha gündeme getirdi.

Deniz Yavuzyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bugün Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nureddin Nebati an itibariyle ilk çift maaşlı bakan oldu Bakan maaşı: 32.000 TL Türk Telekom YK ücreti+6 maaş ikramiye: 33.849 TL Aylık toplam gelir: 65.849 TL” ifadesini kullandı.

Yavuzyılmaz, 12 Haziran’da yaptığı paylaşımda Nureddin Nebati’nin Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yaptığını tespit ettiklerini açıklamıştı.

Nebati Ailesi’nin lüks mağaza zinciri

BirGün’de yer alan habere göre, Yeni Hazine ve Maliye Bakanı olan Nebati, 1979 yılında kurulan Nebbati isimli aile şirketinin uzun yılları yöneticiliğini yaptı. Şirketin referansları arasında, TÜRGEV ve Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın kurucuları arasında yer aldığı NUN Okulları yer alıyor. Nebati Şirketi’ne ait işletmeler arasında lüks markalar arasında yer alan ve yüzlerce TL’lik kıyafetlerin satıldığı BG Baby, Tyess, Nebbati, BG Store gibi işletmeler bulunuyor.

800 TL’ye çocuk montu

BG Store’a özel ilgi gösteren Nebati ailesi, bu işletme adı altında tam 110 mağaza açtı. Bu mağazaların 97’si yurt içinde, 13’ü ise yurt dışında faaliyet gösteriyor. Yurt dışındaki mağazalar, Rusya, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Gürcistan, İngiltere, Dubai ve Kuzey Irak’ta bulunuyor. Çocuklara yönelik kıyafetlerin satıldığı BG Store’da tişörtler ortalama 230 TL, ceketler 600 TL, montlar 800 TL, elbiseler 700 TL, kazaklar ise 920 TL’den alıcı buluyor.

Kriz olmasaydı şansımız olmayacaktı

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, krizlere dönük açıklamaları ile de tanınıyor. 2006 yılında “Aşiret ağasının çocuğu” sıfatıyla röportaj veren Nurettin Nebati, 2001 yılında yaşanan ve yüz binlerce yurttaşın işini kaybettiği kriz hakkında, “Krizde büyüyen ender firmalardan biri olduk. Belki de o kriz olmasaydı, bizim mağazacılığa girme şansımız olmayacaktı. Çünkü alışveriş merkezlerinde çok ciddi şekilde mağaza boşalıyordu. Kaliteli çocuk giyimi konusunda da boşluk vardı. Yılda 300 bin adede ulaşan fason üretimimiz var. İki fabrika yüzde 100 kapasite ile bize çalışıyor. Yüzde 100 ithalatla başlamıştık, şimdi İtalya’ya 2 milyon avroluk ihracat yapıyoruz” açıklamalarına imza attı.

Ensar üyesi

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV gibi yapılarda da üyelikleri bulunuyor.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER