A3 Haber

Komiser yardımcısı, tartıştığı genci tokatlayıp “öldürürüm” diye tehdit etti: O anlar kameraya yansıdı

Komiser yardımcısı, tartıştığı genci tokatlayıp “öldürürüm” diye tehdit etti: O anlar kameraya yansıdı
Aralık 07
23:28 2021

Aydın’ın Efeler ilçesinde bir komiser yardımcısı, tartıştığı bir gence tokat atıp “seni öldürürüm” diye tehdit etti. Komiser yardımcısı ve olaya karışan bekçi hakkında idari soruşturma başlatıldı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Olay dün saat 22.30 sıralarında Efeler ilçesinde meydana geldi. Motosikletli bir kişi, polisin dur ihtarına uymayarak kaçtı. Polisin takip ettiği motosikletin sürücüsü, Zafer Mahallesi 143 sokak üzerinde yakalandı. Yakalanan sürücünün, yapılan kontrolde 0.89 promil içkili olduğu belirlendi, hakkında ekiplerce cezai işlem uygulandı.

Öte yandan, o sırada bölgede bulunan gençler ile bir komiser yardımcısı arasında sözlü tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın ardından komiser yardımcısı gençlerden birine tokat attı. Ardından da “seni öldürürüm” diye bağırdığı öne sürüldü. Bir bekçinin de dahil olduğu olayın o anları vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepkiye neden olurken, konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yazılı açıklama yapıldı.

İdari soruşturma başlatıldı

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada komiser yardımcısı ve bekçi hakkında idari soruşturma başlatıldığını belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

Bazı sosyal medya hesapları ve basında olayın bir kısmı ile ilgili ortaya çıkan görüntülerde güvenlik personelinin vatandaşımıza yönelik uygunsuz davranışlarının görülmesi üzerine konuya müdahil olan bir komiser yardımcısı ile bir çarşı ve mahalle bekçisi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Güvenlik personeline Emniyet Teşkilatı’nın gerektirdiği şekilde hukuk devleti ilkelerine bağlı olarak kanun ve ilgili mevzuat ile verilen yetkileri, halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını etkin, hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak, hizmet kalitesini yükseltmek ve toplumun memnuniyetini arttırmak için kullanarak, vatandaş nezdinde teşkilatımızın saygınlığını ve güvenini sarsacak her türlü eylem ve davranışlardan uzak durulması, görevin her türlü ifasında muhataplara karşı ilgili, nazik, ölçülü ve saygılı hareket edilmesi hususunda gerekli uyarı tekrar yapılmıştır.