A3 Haber

Gözaltına alınan Halk TV muhabiri Hazar Dost serbest bırakıldı

Gözaltına alınan Halk TV muhabiri Hazar Dost serbest bırakıldı

Gözaltına alınan Halk TV muhabiri Hazar Dost serbest bırakıldı
Aralık 08
11:09 2021

halktv.com.tr muhabiri Hazar Dost, Antalya’da bir öğrencinin kafası kesilerek öldürülmesi sonrası haber takibi için gittiği Antalya’da gözaltına alındı. Hazar Dost’un, daha önce haberini yaptığı Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Volkan Er’in şikayeti nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Hazar Dost daha sonra serbest bırakıldı.

halktv.com.tr muhabiri Hazar Dost, haber takibi için gittiği Antalya’da gözaltına alındı.

Hazar Dost, Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (Alim Derneği) ait yurtta aşçı olarak çalışan İhsan Güney adlı kişinin, yurtta kalan üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u katletmesi sonrası haber takibi için bu sabah Antalya’ya gitti.

Hazar Dost, uçaktan indikten sonra Antalya Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Polis, gözaltı gerekçesi hakkında “bilgilerinin olmadıklarını” söyledi.

halktv.com.tr’nin aktardığına göre bir süre Antalya Havalimanı’nda bekletilen Hazar Dost, ifadesi alınmak üzere adliyeye götürüldü.

“Soruşturmanın gizliliğini ihlal” suçlaması

halktv.com.tr’nin aktardığına göre Hazar Dost, daha önce haberini yaptığı Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Volkan Er’in şikayeti nedeniyle gözaltına alındı.

“Emniyet Müdür Yardımcısı polisi dövdü, soruşturma açılmadı: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” başlıklı haberi nedeniyle Volkan Er’in ‘soruşturmanın gizliliği ve iftira’ suçlamasıyla şikayetçi olduğu öğrenildi.

Antalya Adliyesi’nde ifade veren Hazar Dost’a daha önce bu şikayetle ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmadığı; Dost’un konuyla ifadeye çağrılmadığı kaydedildi.

Gözaltına alınan Hazar Dost, serbest bırakıldı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER