A3 Haber

Gelecek Partisi’nden ayrılan 200 kişi AKP’ye katıldı

Gelecek Partisi’nden ayrılan 200 kişi AKP’ye katıldı

Gelecek Partisi’nden ayrılan 200 kişi AKP’ye katıldı
Aralık 13
12:34 2021

Diyarbakır’da Gelecek Partisi’nden ayrılan 200 kişi AKP’ye katıldı. Gelecek Partisi’nden bu habere yalanlama geldi.

AKP İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende AKP Diyarbakır milletvekilleri ve MKYK üyeleri, yeni üyelere rozetlerini taktı. AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, AKP’nin vizyon olarak, duruş olarak Türkiye’de çok büyük değişimler, çok büyük dönüşümlerin, devrimlerin altına imza atmış olan siyasi bir hareket olduğunu öne sürdü.

“Tekrardan evlerine, yuvalarına dönmüş oldular”

Aydın, “Bugün burada AK Parti ailemizin, Diyarbakır teşkilatımızın daha güçleneceği, daha güzelleşeceği bir programla bir aradayız. Partimize katılım konusunda bizlerle istişare eden değerli arkadaşlarımızın ki, birçoğu bizimle beraber partimizde gönüldaşlık etmiş olduğumuz kardeşlerimiz başka bir partiden tekrardan evlerine, yuvalarına dönmüş oldular. Biz, bugün bu arkadaşlarımıza, kardeşlerimizle yine aynı çatı altında kucaklaşıyoruz. Bundan sonrası içinde beraber, omuz omuza sahada hem Diyarbakır’ımızın güzelleşmesi için, kalkınması için, gelişmesi için hem ülkemizin refahı, huzuru ve mutluluğu için kaldığımız yerden mücadele etmeye devam edeceğiz. Hepiniz aramıza hoş geldiniz, şeref verdiniz” dedi.

Gelecek Partisi’nden yalanlama: Müfterisiniz

Gelecek Partisi’nden iki yüz kişinin Diyarbakır’da AKP’ye katıldığı yönündeki haberlere sert bir dille Gelecek Partisi’nden yalanlama geldi.

Daha önce Gelecek Partisi’nde görev yapmış yalnızca bir kişiye AKP rozeti takıldığı belirtilirken, il yönetiminde yer almış söz konusu kişinin de geçtiğimiz ay Gelecek Partisi tarafından görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

AKP Diyarbakır İl Başkanlığı da “Gelecek Partisi’nden bir grubun partilerine katıldığını” iddia eden bir paylaşım gerçekleştirirken, bu paylaşıma cevap veren Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, söz konusu iddiaya yönelik “yalanlarınızı ve yaratmaya çalıştığınız algıları biliyoruz” ifadelerini kullandı. Altaç, AKP kanadına seslenerek “Kanıtlamazsanız müfterisiniz” dedi.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles