A3 Haber

Yeni Şafak’tan TÜSİAD manşeti: Bunlar tefeci

Yeni Şafak’tan TÜSİAD manşeti: Bunlar tefeci

Yeni Şafak’tan TÜSİAD manşeti: Bunlar tefeci
Aralık 20
09:23 2021

Yeni Şafak gazetesi bugün manşetten TÜSİAD’ı hedef aldı, “Bunlar iş adamı değil tefeci” dedi.

Ekonomideki duruma ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef aldığı TÜSİAD, bugün de Yeni Şafak’ın manşetinde.

“Bunlar iş adamı değil tefeci” manşeti atan Yeni Şafak, haberde “Türkiye’nin en büyük sanayicilerini bir araya toplama iddiasındaki TÜSİAD, tam tersine sanayiyi, üretimi ve istihdamı teşvik eden düşük faiz politikasına karşı çıkıyor. TÜSİAD, tefeciler gibi paradan para kazanmak istiyor, rant ekonomisini ve yüksek faizi savunuyor. Faizi düşüren hükümeti de tehdit ediyor” ifadelerine yer verdi.

Ne olmuştu?

TÜSİAD’ın iktidara yönelik “Kabul görmüş, iktisat bilimi kurallarına dönülmeli” çağrısının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamayla TÜSİAD’ı hedef aldı. Erdoğan, “ “Ey TÜSİAD ve yavruları size sesleniyorum. Sizin teke göreviniz var, yatırım, istihdam ve büyüme. Kalkıp da hükümete saldırmanın yollarını aramayın bizimle mücadele edemezsiniz. Sizin cinsinizi de cibilliyetinizi de iyi biliyoruz. Sizin derdiniz başka. Siz acaba bu hükümeti nasıl çökertiriz de sömüreceğimiz bir hükümeti nasıl iş başına getiririz diye düşünüyorsunuz” diye tepki gösterdi.

“Döviz kurundaki istikrarı piyasanın kendi işleyişi içinde sağlayacağız. Ekonomide bir tabir vardır dere kendi yatağında akar” diyen Erdoğan, “Pazartesi gününden itibaren finans dünyasında sıkıntılar yaşanacakmış ya bunu ancak ihanet içindekiler söyler. Merak etmeyin böyle bir durum söz konusu değil biz dimdik ayaktayız” ifadelerini kullandı.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER