A3 Haber

Ataşehir Kaymakamlığı: Kadıköy’de kira yardımı isteyen çift ev sahibi

Ataşehir Kaymakamlığı: Kadıköy’de kira yardımı isteyen çift ev sahibi

Ataşehir Kaymakamlığı: Kadıköy’de kira yardımı isteyen çift ev sahibi
Ocak 22
16:24 2022

Ataşehir Kaymakamlığı, sosyal medyada yayınlanan videoda kira yardımı isteyen çiftin ev sahibi olduğunu, engelli maaşı ve bir yıldır da elektrik ve kömür desteği ile nakdi yardım aldığını açıkladı.

Ataşehir Kaymakamlığı, Kadıköy’de çekilen ve sosyal medyada gündem olan iki kişinin “Kiramızı ödeyemiyoruz lütfen bize yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız” dediği videoyla ilgili açıklama yaptı. Videodaki kişilerle ilgili çalışma gerçekleştirildiği belirten Kaymakamlık, kira yardımı isteyen çiftin ev sahibi olduğunu ifade etti.

Çiftin, Ataşehir’de ikamet eden 43 yaşındaki F.D. ile 49 yaşındaki H.K. olduğu bildirilen açıklamada, birlikte yaşadıkları dairenin F.D. adına kayıtlı bulunduğu ifade edildi. Açıklamada, F.D’nin aylık 991 lira engelli aylığı ve 91 lira elektrik tüketim desteği aldığı, ayrıca son bir yılda kendisine Kaymakamlık tarafından 1700 lira nakdi yardım yapıldığı kaydedildi.

Engelli aylığı olarak 661 lira alan H.K.’ye ise son bir yılda Kaymakamlıkça 1611 lira nakdi yardım yapıldığı belirtilen açıklamada, bu kişilerin toplamda 1652 lira engelli aylığı aldığı bildirildi.

Açıklamada, son bir yılda 4 bin 403 lira nakdi yardım ile kömür desteği de sağlanan F.D. ve H.K. hakkında “dilencilik yapmak ve yaptırmak” eylemlerinden birçok kez idari işlem yapıldığı kaydedildi.

Kadıköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada da, “Soğuk havalarda sokakta kalan komşularımız için ekiplerimiz seferber haldeler. Sosyal medyada gündem olan yaşlı çift için araştırmalarımız sürmekle birlikte, yeni bir suistimal yöntemi olduğu yönünde ihbarlar almaktayız. İBB ve Emniyet’le işbirliği halinde çalışmalarımız sürüyor” ifadeleri kullanılmıştı.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER