A3 Haber

Ankara Yüksel Caddesi’ndeki polis birimiyle ilgili suç duyurusu: Yeni Türkiye’nin fotoğrafı gibi

Ankara Yüksel Caddesi’ndeki polis birimiyle ilgili suç duyurusu: Yeni Türkiye’nin fotoğrafı gibi
Ocak 24
19:25 2022

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Ankara Kızılay Yüksel Caddesi’ndeki prefabrik polis birimi ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Açıklamada, “Bu yapı/karakol adeta Yeni Türkiye’nin fotoğrafı niteliğindedir” denildi.

KESK, Ankara Kızılay’da Yüksel Caddesi’nde kurulan karakolla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. KESK’in sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

  • Konfederasyon binamızın sokağını kesen köşede yer alan, Yüksel Caddesi’nde 5 yıl önce bariyerlerle başlayıp sonradan prefabrik bir şekilde karakol olarak genişletilen emniyet birimlerinin kullandığı yapı, yaya kaldırımını bir bütünen vatandaşların kullanımına kapatır hale getirilmiştir.
  • Her yıl biraz daha genişletilen ve Mimar Kemal okulunun duvarını sokağın başına kadar kaplayan bu yapı/karakol adeta ‘Yeni Türkiye’nin’ fotoğrafı niteliğindedir. Okulda okuyan çocukların sağlıklı eğitim koşullarını ortadan kaldıran, psikolojilerini bozan, yaya trafiğini engelleyen, mimari olarak şehrin/caddenin yapısını bozan, konfederasyonumuz telefonları da dahil civardaki GSM operatörlerinin sık sık kesintiye uğramasında etkili olduğunu düşündüğümüz bu yapıya karar verenler, göz yumanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk.