A3 Haber

Fırat Tanış, Cumhuriyet gazetesinin haberi üzerinden CHP’yi hedef aldı

Fırat Tanış, Cumhuriyet gazetesinin haberi üzerinden CHP’yi hedef aldı
Ocak 27
23:18 2022

Cumhuriyet gazetesinde spor yazarı Bilgin Gökberk, isim vermeden Fırat Tanış’ı eleştirdi. İmamoğlu’nun “tiyatro” benzetmesiyle hedef alınmasına değinen Gökberk, Sezen Aksu olayında ise İmamoğlu’nu hedef alanların sessiz kalmasına dikkat çekti. Tanış da yazıyı, “Altılı bültenine çevirdiniz canım gazeteyi” ifadeleriyle tepki gösterdi. 

Spor yorumcusu Bilgin Gökberk, Cumhuriyet’teki köşesinde Ekrem İmamoğlu’na ‘tiyatro’ benzetmesi üzerinden sanat camiasından tepki gelmesi ve şarkı sözleri üzerinden hedef gösterilen Sezen Aksu konusunda sessiz kalınmasıyla ilgili eleştiride bulundu. Gökberk, “Ekrem İmamoğlu’nun ‘tiyatro’ benzetmesine anında tepki verip artistlik yapan oyuncu tayfası, Sezen Aksu’nun ‘dilinin kopartılması’ konusunda arazi oldu. Bu boş beleş modelleri iyi tanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Tanış’tan Cumhuriyet’e: Gazeteyi altılı bültenine çevirdiniz

Fırat Tanış, Bilgin Gökberk’in yazısını Twitter’dan alıntılayarak ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’yi etiketleyerek şu paylaşımı yaptı:

“Altılı bültenine çevirdiniz canım gazeteyi. Bu akılla mı her şey çok güzel olacak? Bu üslupla, bu seviyeyle mi “ötekilerin” hakkını hukukunu korumaya talipsiniz?”

Cüneyt Özdemir: Kibirli troll!

Gazeteci Cüneyt Özdemir de Fırat Tanış’a Twitter’dan tepki gösterdi:

“Tevazuda Fırat Tanış gibi ol! Adama troll demiştim az demişim; Kibirli Troll ! Cumhuriyet’in yaptığı haber için Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür bekliyor, Ekrem İmamoğlu’na laf sokuşturuyor, ‘gelin oyun çıkışı dövün’ diyor, ganyan bayilerine sallıyor… Tutmayın küçük enişteyi!”