A3 Haber

AKP’li vekillerden, müftüye mülakatlarda “torpil” talimatı

AKP’li vekillerden, müftüye mülakatlarda “torpil” talimatı

AKP’li vekillerden, müftüye mülakatlarda “torpil” talimatı
Şubat 02
14:45 2022

AKP’li Vahit Kiler ve Ekrem Çelebi’nin, Van’da mülakatlara girecek “yakınları” için Van İl Müftülüğü’ne yazılı talimat gönderdiği ortaya çıktı.

AKP’nin Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin, Van‘da mülakatlara girecek ‘yakınları’ için Van İl Müftülüğü’ne yazılı talimat gönderdiği ortaya çıktı.

AKP Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Van İl Müftülüsü Ömer Keskin’e 5 Ocak 2022 tarihli yazılı talimat gönderdi. Çelebi müftüye gönderdiği yazıda “Aşağıda bilgileri bulunan 4/B İmam Hatiplik mülakatına girecek ilgililerin değerlendirmedi hususunda rica ederim” ifadesi yer aldı.

Van müftüsü Ömer Keskin’e AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’inde torpil talebi ile yazı gönderdiği ortaya çıktı.

Halktv.com.tr’den Hava Asal’ın haberine göre Keskin “Sayın Hocam” diye başladığı talimatında “Aşağıda ismi yazılan hemşerilerim kurumunuzda girecekleri mülakatlarda yardımlarınızı beklerim” dediği görüldü. İki milletvekilinin torpil yapılmasını istediği kurumun ise bir müftülük olması dikkat çekti.

CHP’li Tuncay Özkan: Biz mülakatı kaldıralım diyoruz; AKP, torpil düzeni devam etsin diye karşı çıkıyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da, AKP’li vekillerin torpil talimatına ilişkin belgelerin ortaya çıkmasının ardından sosyal medya hesabından, “Biz mülakatı kaldıralım diyoruz. AKP, torpil düzeni devam etsin diye karşı çıkıyor. İşte ispatı! AKP milletvekilleri Vahit Kiler ve Ekrem Çelebi’nin, mülakata girecek yakınlarına yardımcı olunması için müftülüğe gönderdiği torpil yazısı ortaya çıktı!” yorumunu yaptı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER