A3 Haber

Samsun’da yurttaşların Onur Anıtı’nda nöbeti devam ediyor

Samsun’da yurttaşların Onur Anıtı’nda nöbeti devam ediyor

Samsun’da yurttaşların Onur Anıtı’nda nöbeti devam ediyor
Şubat 04
23:50 2022

Samsun’da, Atatürk’ün Onur Anıtı’na gerçekleştirilen çirkin saldırının ardından vatandaşların başlattığı “Onur Nöbeti” devam ediyor. Vatandaşlar, gece boyunca nöbete devam edeceklerini belirterek “Soğuğa rağmen burada olacağız ve Atamızı yalnız bırakmayacağız” açıklamasında bulundu.

Soğuk havaya rağmen ‘saygı nöbeti’ tutan vatandaşlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve bağlılıklarını dile getiriyor.

Gece boyunca nöbete devam edeceklerini belirten Özlem Kanoğlu, “Yapılan saldırıyı hiçbir zaman affetmeyeceğiz. Bu sadece Samsun’un tüm Türkiye’nin bir sorunudur. Soğuk havada gençler olarak burada olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

“Soğuğa rağmen burada olacağız”

Eren Saatçi ise yapılan olayın kendilerini üzdüğünü dile getirerek, “Dün gece olduğu gibi bu gece de nöbette olacağız. Soğuğa rağmen burada olacağız ve Atamızı yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

Yapılan saygısızlığı kınamak amacıyla gençler olarak nöbete devam ettiklerini ifade eden Ayberk Özdemir de “Elimizden geldiğince Atamızı korumaya devam edeceğiz. Bu ülke sahipsiz değildir. Bu ülke Atatürk’ün izinde ve ışığında ilerleyecektir. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Samsunsporlu taraftarlardan pankartlı tepki

Samsunspor taraftar gruplarından Forza Samsun da anıt önünde pankart açarak yaşanan olayı protesto etti. Meşale de yakan taraftarlar, anıt önünde görsel şölen oluşturdu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER