A3 Haber

Bloomberg’ten skandal hata: “Rusya, Ukrayna’yı işgal etti” başlığı 24 dakika yayımda kaldı

Bloomberg’ten skandal hata: “Rusya, Ukrayna’yı işgal etti” başlığı 24 dakika yayımda kaldı

Bloomberg’ten skandal hata: “Rusya, Ukrayna’yı işgal etti” başlığı 24 dakika yayımda kaldı
Şubat 05
16:49 2022

Bloomberg, “Rusya Ukrayna’yı işgal etti” başlığı attı. 24 dakika kaldıktan sonra kaldırılan başlık hakkında ajans özür diledi. Kremlin Sözcüsü Peskov ise “Bitmek bilmeyen saldırgan açıklamaların kışkırttığı durumun ne kadar tehlikeli olduğunun harika bir göstergesi” açıklamasını yaptı.

Rusya-Ukrayna krizi gündemdeyken Bloomberg haber ajansı bir hataya imza attı. Ajansın internet sitesinin ana sayfasında “Rusya Ukrayna’yı işgal etti” başlığı yayınlandı. Başlık en az 24 dakika yayında kalmasının ardından kaldırıldı. Sansasyonel başlığı görerek yazıyı tıklayan okuyucular sayfanın açılmadığını fark etti.

Bloomberg: Sehven yayımlandı

Hata yaptığını kabul eden ajanstan da bir özür açıklaması geldi. Açıklamada, “Birçok senaryo için başlık hazırlıyoruz ve saat 16:00 civarında (TSİ 00:00) ‘Rusya Ukrayna’yı işgal etti’ başlığı sehven yayınlanmıştır. Yapılan hata ile ilgili derin üzüntü duyuyoruz. Başlık kaldırıldı ve konuyu inceliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kremlin’den açıklama: Durumun ne kadar tehlikeli olduğunun göstergesi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Bu, Washington’dan, Londra’dan, Avrupa’daki diğer başkentlerden gelen bitmek bilmeyen saldırgan açıklamaların kışkırttığı durumun ne kadar tehlikeli olduğunun harika bir göstergesi. Bu, Avrupa’daki karşıtlarımızın saldırgan eylemleri nedeniyle şu anda gelişmekte olan olağanüstü gerilim atmosferinin ne gibi sonuçlara yol açabileceğinin resmi. Bu, aynı zamanda bu tür mesajların nasıl da geri döndürülemez neticelere yol açabileceğinin de harika bir göstergesi” ifadelerini kullandı.

Peskov, böyle bir gerilim ortamında her türlü kıvılcımın aşırı tehlikeli olduğunu kaydetti.

Washington ve Brüksel son aylarda Moskova’yı Ukrayna’yı işgal etmeye hazırlanmak ve Avrupa’nın doğusundaki varlığını artırmakla suçluyor. Moskova askerlerini kendi topraklarına konuşlandırdığını belirterek iddiaları reddediyor.

Kremlin ve Rusya Dışişleri Bakanlığı ‘Rusya saldırganlığı’ ile ilgili iddiaların Rusya sınırlarındaki yabancı asker sayısının artırmak için kullanıldığını belirtiyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER