A3 Haber

Bahçeli: Adayımız Erdoğan’dır, üçüncü dönem seçilebilmesi için yasal düzenleme yaparız

Bahçeli: Adayımız Erdoğan’dır, üçüncü dönem seçilebilmesi için yasal düzenleme yaparız

Bahçeli: Adayımız Erdoğan’dır, üçüncü dönem seçilebilmesi için yasal düzenleme yaparız
Şubat 07
11:06 2022

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı adaylarının  Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı ve 2023’teki seçimlerde aday olamayacağı iddiaları için, “En az üç dönem seçilebilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışır, bunu da başarırız” dedi.

Kızılcahamam’da düzenlenen Milletvekilleri-Merkez Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı’nda konuşan MHP lideri “Bizim Cumhurbaşkanı adayımız nettir, o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnanıyorum ki, 2023 yılının Haziran ayında yapılacak seçimde Sayın Erdoğan açık ara farkla seçimi kazanacak ve Cumhur İttifakı da yeni bir zafere imza atacaktır” dedi.

“Bazı çevreler Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olamayacağı yönünde husumetle pekişmiş karanlık propagandalarına şimdiden başlamıştır” diyen Bahçeli, “Bir defa bu iddianın yasal ve anayasal hiçbir temeli, hiçbir nesnel gerçekliği yoktur. Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır” diye konuştu.

“Yasal düzenleme için çalışır, başarırız”

Bahçeli şunları söyledi:

  • Şayet bu maksatlı ve mesnetsiz tartışma genişletilip Sabih Kanatoğlu ve buna benzer kuşkulu isimler ortamı germeye kalkışırlarsa, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayız, çekinmeyiz, geri durmayız.
  • Nitekim Cumhurbaşkanı’nın en az üç dönem seçilebilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışır, bunu da başarırız.

Kılıçdaroğlu ne demişti?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üç dönem tartışması hakkında, “Yok hayır. Net; aday olmak istiyorsa buyursun gelsin, millet herkesin boyunun ölçüsünü verecektir” demişti.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın adaylığına karşı üçüncü dönem itirazı yapacak mısınız?” sorusuna ise “Yok hayır. Net; aday olmak istiyorsa buyursun gelsin, millet herkesin boyunun ölçüsünü verecektir. Özel bir tartışma yapmayacağız. Bu tartışmalar artık geride kalmalı. Biz yapmayacağız. Başkaları tartışırsa ona bir şey diyemeyiz, en azından biz yapmayacağız” yanıtını vermişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER