A3 Haber

Bakan Dönmez: Isparta’da faturaları 1 ay erteliyoruz

Bakan Dönmez: Isparta’da faturaları 1 ay erteliyoruz

Bakan Dönmez: Isparta’da faturaları 1 ay erteliyoruz
Şubat 08
16:20 2022

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta’da elektrik faturalarının tahsilatının 1 ay süreyle erteleneceğini açıkladı.

Isparta’da yaşanan kar yağışı sonrası 4 gün boyunca elektrik verilmedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Isparta’daki elektrik kesintileri ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bakan Dönmez, “Isparta ilindeki faturaların tahsilatını 1 ay süreyle erteliyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü mağduriyetinin giderilmesi için önlemleri aldık. Gerek elektrik kaynaklı olsun gerekse afet şartlarına bağlı olarak onlar da çalışmalarını sürdürüyorlar ve en kısa süre içerisinde telafi çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Dönmez yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

  • Şehrimizde 113 binlik bir vatandaşa elektrik sağlayamama durumu söz konusuydu. İlçe ve köylerden başlama suretiyle enerjilendirildi. Isparta il merkez ve ilçe merkezlerimizdeki tüm şebekelerimiz enerjilendirdiğimiz söylemiştik. Oradaki personelimizi kırsal alanlara yönlendirdik. Sadece 7 köyümüzde bir intikal söz konusu orada da yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor.
  • Akdeniz EDAŞ çalışmalarına destek olmakla birlikte diğer illerimizden burada bakım onarım ekibi araç ve gereçlerini intikal ettirdik. Şuan 653 fiilen çalışan teknik personelimiz var. AFAD, özel idaremiz ve ilgili kuruşlarımızla birlikte sahamızda mücadeleyi sürdüren personel sayımız binin üzerinde. 273 iş makinamız var. Şebeke ağımızın büyüklüğü 10 bin 800 kilometredir. Isparta ilinde ortalama hasar sayısı bin 100’dür.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER