A3 Haber

Halil Falyalı’yı öldürenlerin kaçarken MOBESE’ye takılan fotoğrafları

Halil Falyalı’yı öldürenlerin kaçarken MOBESE’ye takılan fotoğrafları

Halil Falyalı’yı öldürenlerin kaçarken MOBESE’ye takılan fotoğrafları
Şubat 09
08:22 2022

Gazeteci Erk Acarer, saldırıda bulunanların MOBESE’den emniyete giren fotoğraflarını paylaştı. Kuzey Kıbrıs Polis Basın Subaylığı, MOBESE görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları ile gündeme gelen kumarhaneci Halil Falyalı, Girne’de silahlı saldırıya uğradı. Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Halil Falyalı’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

Erk Acarer: Sedat Peker arşivini ele geçirmişti

Gazeteci Erk Acarer, Falyalı’nın uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralandığı, kaldırıldığı yoğun bakımda yaşamını yitirdiğini duyurarak, Peker’in arşivini ele geçirdiğini hatırlattı. Acarer, “Peker arşivini ele geçirmişti! Edindiğimiz bilgilere göre Falyalı’nın öldürülüşü filmleri aratmayacak kadar profesyonel. Evinin yakınlarında 4×4 aracı otomatik silahlarla tarandı. Saldırganlar adadan sürat teknesi ile ayrıldı!” ifadelerine yer verdi.

Saldırı sonrası paylaşılan fotoğraf

Acarer ayrıca, saldıranların MOBESE’den emniyete giren fotoğraflarını paylaştı. Acarer “Halil Falyalı’nın korumaları hastanede yayın yapmaya çalışan gazeteci dostlarımıza saldırıyor. Bu bilgiyi de hastaneden aktaralı” ifadelerine yer verdi.

MOBESE görüntüleri yalanlandı

Halil Falyalı suikastı sonrası ortaya çıkan MOBESE görüntüleriyle ilgili Kuzey Kıbrıs Polis Basın Subaylığı’ndan açıklama geldi.

Kıbrıs Postası’nda aktardığına göre, açıklamada, bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada yer alan bir araç içerisindeki iki erkek şahsa ait görüntülerin Falyalı ile şoförünün öldürülmesi olayının failleri olduğu ve polis tarafından arandıkları yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, şahısların olayla bir bağlantısının olmadığını ifade edilerek, meselenin polis tarafından “çok yönlü olarak soruşturulduğu” kaydedildi.

Öte yandan Ercan Havaalanı’na giden yolda polisin ‘sıkı kontrol’ gerçekleştirdiği ifade edildi.

Habere göre, saldırının gerçekleştirildiği düşünülen gri renk kiralık araç ile beyaz Nissan Note marka aracın tespit edilmesi için yoğun çalışma başlatıldı.

Sedat Peker’in iddiaları nelerdi?

Falyalı, geçen Aralık ayında Turgut Katırcı isimli şahsın, çalıştığı kumarhaneden para çaldığı iddiasıyla, kumarhane çalışanları tarafından önce alıkonulması ardından da darp edilmesi ve zorla vekalet imzalatılması iddialarıyla ilgili başlatılan polis soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Şikayet geri çekilince Falyalı serbest bırakılmıştı.

Kıbrıs’ta uyuşturucudan temin edilen para trafiğinin merkezinde olduğu iddia edilen Halil Falyalı Kuzey Kıbrıs’ta geniş bir kumarhane ve yasadışı bahisçilik ağını kontrol ediyor. Sedat Peker, Halil Falyalı’nın uyuşturucu ticaretinin merkezinde olduğunu iddia etmişti.

Suç örgütü lideri olduğu öne sürülen Halil Falyalı’nın tutuklanmasının ardından Başbakan Ersan Saner’in içinde yer aldığı bir kaset iddiası patlak vermişti. Saner, sosyal medyada dolaşıma giren müstehcen video ardından kendine komplo kurulduğunu belirtmiş ancak istifa da etmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER