A3 Haber

Gazeteci Erk Acarer’den çarpıcı iddia: Halil Falyalı’yı kim öldürttü?

Gazeteci Erk Acarer’den çarpıcı iddia: Halil Falyalı’yı kim öldürttü?

Gazeteci Erk Acarer’den çarpıcı iddia: Halil Falyalı’yı kim öldürttü?
Şubat 10
23:31 2022

Gazeteci Erk Acarer, uyuşturucu ticaretini merkezindeki isimlerden olduğu iddia edilen kumarhane işletmecisi Halil Falyalı cinayetinin azmettiricisini açıkladı.

Gazeteci Erk Acarer yaptığı konuşmada  İnterpol kırmızı bültenle aranan Yaşam Ayavefe’nin Halil Falyalı’ya yapılan suikastin planlayıcısı ve azmettiricisi olduğunu ileri sürdü. Acarer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda da Ayavefe’ye dikkat çekti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medyada paylaştığı videoda Halil Falyalı-Yaşam Ayavefe-Sait Emir ortaklığını gündeme getirmişti.

Acarer’in paylaşımları şu şekilde:

 • 1-Halil Falyalı meselesi hiç sıradan bir mesele değil. Bu durumu yeraltında taşlar yerinden oynadı diye telafuz etmek eksik kalır. Yeraltı, yer üstünde siyaset ve bürokrasi tarafından yeniden dizayn ediliyor.
 • 2-Bir yandan da siyaset ve bürokrasi ile ilişkisi deşifre olmuş kirli kişilerin üzerine beton dökülüyor. Mafya hesaplaşması ve baronlar savaşı diye tanımlamak yetersiz.
 • 3-Aynı zamanda cambaza bak oyunu ile hedef şaşırtıyorlar. Bu açılardan baktığımızda ‘Söylemez’ ismi bana bomboş geliyor. Neden? Sektör farklı, ilişkiler çakışmıyor!
 • 4-Mustafa Söylemez gözaltında. İlginç şekilde Susurluk’ta da bu isimle belli noktalarda hedef şaşırtıldı. ‘Söylemez’lerin avukatı ile görüştüm. Bir ‘karartma’ ve ‘sulandırma’ operasyonu olabileceğine dikkat çekti:
 • 5-“Müvekkilim konusunda bir kamera kaydı yok, iltisak yok, somut delil yok! Müvekkilim evine giderken gözaltına alındı. Birkaç gün içinde gözaltından çıkar diye düşünüyoruz.”
 • 6-Bu arada Ö.T. isimli bir şahıs gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Söylemez ile bağı yoktu. Yolunu kaybetmiş bir turist olduğu belirlendi. Açıkçası Kıbrıs’ın dizayn edileceği görülüyor. İlişkiler ilginç ülkelere uzanıyor!
 • 7-Kıbrıs hedef şaşırtılan isimler üzerinden, bahis işini bilmeyenler tarafından değil, tam bu işin uzmanı olan ve servet götürenler tarafından yeniden yapılandırılıyor.
 • 8-Kilit isimi gözden kaçırmayalım. Kilit isim Yaşam Ayavefe’dir. Hakkında söylenenler çok kritik: O, 10 milyon dolar üzeri parayı kime verdiyse Falyalı’nın failleri de odur!”
 • 9-Piyasa daraldı, bu yüzden hesaplaşma arttı görüşüne genel olarak katılmıyorum. Toplumlar yoksullaştıkça, sahte umutları da artar. Uyuşturucu tüketimi fazlalaşır, kumara bel bağlanır. Günlük hacim milyonlarca dolar bu sektörlerde.
 • 10-Bütün bunların ortasında klişe şu: Türkiye’de yeni Susurluk. Bu çok iyi niyetli. Susurluk kesintiye uğramadı. Artarak devam etti. Şimdi geçici bir temizlik dönemi. Bir yol haritası.
 • 11-Falyalı infazını zırhlı aracını ailesine verecek kadar cinayeti hissediyordu. Şimdi yeni infazları beklemek kahanet olmaz. Kara paradan küçük bir çevre akılalmaz bir servet yaptı. Halkımızın yoksulluğunun nedeni de tam budur işte!
 • Dosyalar üzerinden devam edeceğiz. Şimdilik

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER