A3 Haber

İmamoğlu: Kanal İstanbul bir emlak projesidir

İmamoğlu: Kanal İstanbul bir emlak projesidir

İmamoğlu: Kanal İstanbul bir emlak projesidir
Şubat 15
17:09 2022

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dokuz ilçeye hizmet verecek, İstanbul’un en büyük katı atık aktarma merkezini açtı.

Törenin ardından Kanal İstanbul projesi hakkında konuşan İmamoğlu, “Bu bir emlak projesidir. Araziyi tanıdıklarına sat, sonra burayı imara aç birileri para kazansın projesidir. Ama İstanbul’a büyük bir külfettir, büyük bir zarardır” dedi.

İSTAÇ’ın İBB’nin çok kıymetli bir kurumu olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul’un temizliğine, yeşil olma bilincine ve iklimle mücadele sürecine en yoğun katkıyı sunan birimlerimizden bir tanesi, iştiraklerimizin de başında geliyor. Atık yönetimi ve çevrenin korunması adına çok kıymetli bir tesisin açılışını yapıyoruz İSTAÇ olarak. İklim değişikliğiyle olan mücadeleyi, bir marka altında vatandaşlarımıza sunma noktasında ‘Yeşil Çözüm’ vizyonumuzu ortaya koymuştuk. Ve bu Yeşil Çözüm vizyonumuzun İBB’ye kurum olarak üç yüz altmış derece bakan, bakan ve ben de bu vizyonun bir parçasıyım diyerek hareket eden bir bilince sahip olmasını arzu etmiştik. Bu yönüyle İBB’de oluşturacağımız bu anlayışı, aynı şekilde İstanbul’un bütün kurumlarına ve 16 milyon İstanbulluya yansımasıyla büyük bir başarıyı elde edebileceğimizin mümkün olduğunu, her bulunduğumuz ortamda anlatmaya devam ediyoruz” dedi.

Açılışını yaptıkları tesisin de Yeşil Çözüm vizyonlarının önemli bir parçası olduğunun altını çizen İmamoğlu, “Bugün aynı zamanda bu güzel ve önemli tesisin yanı sıra, araç filosunun yenilenmesi de önemli bir husus” diye konuştu.

Projeyi, borçlanmadan, sadece öz kaynak kullanımıyla tamamladıklarına dikkat çeken İmamoğlu, tesisle ve araç filosunun yenilenmesiyle ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Araç filosunun yenilenmesi ile aynı işi daha az araç ve sefer sayısıyla gerçekleştireceklerini belirten İmamoğlu, bu sayede yılda 5.5 milyon litrelik yakıt tasarrufu sağlamış olacakları bilgisini paylaşan İmamoğlu, bakım-onarım ve yedek parça maliyetlerinde önemli düşüşlerin olacağını vurguladı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER