A3 Haber

İlhan Taşçı: RTÜK, Tarkan’ın şarkısı için Saray’dan talimat bekliyor

İlhan Taşçı: RTÜK, Tarkan’ın şarkısı için Saray’dan talimat bekliyor

İlhan Taşçı: RTÜK, Tarkan’ın şarkısı için Saray’dan talimat bekliyor
Şubat 18
12:44 2022

Tarkan’ın yeni şarkısı “Geççek” sosyal medyanın gündemine oturdu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı da sarayın Tarkan’ın şarkısının televizyonlarda yayınlamaması için talimat beklediğini paylaştı. Taşcı’ya yanıt veren RTÜK Başkanı Şahin, “talimat yok” dedi.

Tarkan’ın son şarkısı “Geççek” dün akşam yayınlandı. Gündeme oturan şarkı, birçok kişi tarafından paylaşılırken, sözleri nedeniyle de hedef alındı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda RTÜK’ün Sezen Aksu tartışmaları sonrası sanatçının şarkılarının yayınlanmaması talimatını verdiğini hatırlatarak aynı sınırlamanın Tarkan için de yapılabileceğini belirtti.

“RTÜK saraydan talimat bekliyor”

Taşçı sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda “RTÜK, sevgili Tarkan’ın müthiş şarkısını sessizce, sarayı pür dikkat dinliyor televizyonlara göstermeyin talimatı verip vermemek için! Hatırlatalım RTÜK kanallara Sezen Aksu’yu yayınlamayın talimatı vermiş, Erdoğan ‘Muhatabım Sezen Aksu değildir’ deyince de açığa düşmüştü” dedi.

“Talimat yok”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, RTÜK Üyesi Taşcı’nın bu mesajını alıntılayarak “talimat” ifadelerine yanıt verdi. Sezen Aksu’nun şarkısına ilişkin RTÜK’ün televizyon kanallarına hiçbir şekilde talimatının olmadığını savunan Şahin şunları kaydetti:

  • “Devamlı kamuoyunu yanlış bilgilendirme alışkanlığınıza cevap vermek normalde huyum değildir ama hayal dünyanıza inananlar olduğu için cevap veriyorum. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Sezen Aksu’nun şarkısına dair RTÜK’ün hiçbir şekilde TV’lere bir talimatı olmamıştır!”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER