A3 Haber

Migros işçilerinin direniş zaferi: Atılan tüm işçiler geri alınacak, ücret artışı yapılacak

Migros işçilerinin direniş zaferi: Atılan tüm işçiler geri alınacak, ücret artışı yapılacak

Migros işçilerinin direniş zaferi: Atılan tüm işçiler geri alınacak, ücret artışı yapılacak
Şubat 20
22:06 2022

Haluk Levent, sosyal medya hesabından yayımladığı bir mesajla Migros işçileri ile taşeron firma arasında anlaşmanın sağlandığını duyurdu. DGD-SEN de yaptığı açıklamayla kazanımı ilan etti. İşten atılan tüm işçiler geri alınacak, ücret artışı sağlanacak.

Migros depo işçilerinin Tuncay Özilhan’ın villasının önünde gözaltına alınmalarının yankısı sürerken, sanatçı Haluk Levent, işçiler ile taşeron firma arasında uzlaşma sağlandığını duyurdu.

Levent’in sosyal medya hesabından “Haluk abiden sizlere mesaj var. “Canlarım! Geçen yıl Migros işçileri için arabulucu olmuştum.Çözüme kavuşmuştu. Son 9 gündür hem sendika hem taşeron firma ile görüşmem sürüyordu. Son görüşmeyi Ahbap derneğinde yaptık(8 saat sürdü) Ve tüm sorunlar çözüldü. Bilginize” paylaşımı yapıldı.

Paylaşımın devamında “Detaylı açıklamalar @DGDSEN ve @usgrup_tr16 tarafından en kısa sürede yapılacak,” bilgisi verildi. Levent, “İşçi kardeşlerimin kararlılığı ve direnişi olmasaydı bu konu çözülemezdi. Ben sadece geçen yıl yaptığım gibi gergin olan tarafları Ahbap’ta buluşturdum. 9 gündür konuşuyorduk zaten. Zaferin hakkı sendikanın kararlı tutumudur” dedi.

Migros’tan atılan işçiler, yarın bir kez daha patron Tuncay Özilhan’ın villasının önüne gideceklerini duyurmuş, “Tüm İstanbul halkını Tuncay Özilhan’ın villasının önüne davet ediyoruz” demişti.

DGD-SEN duyurdu: Migros işçileri kazandı!

Levent’in duyurusundan sonra DGD-SEN’in Twitter üzerinden paylaşılan açıklamasına şu not düşüldü: “Bu direnişin kazananı birliğine ve haklılığına inanmış Migros Esenyurt depo işçileri ve her türlü yaratıcı dayanışmayı sergileyen halkımız ve dostlarımızdır.”

Migros’tan açıklama

İşçilerin kazanımı sonrası taşeron firma US Group ve Migros Türkiye’den de açıklamalar geldi. İşçilerin mücadelesi ve kamuoyu baskısı sonucu geri adım atarak işçilerin taleplerini kabul eden US Group, “İşletmesini yaptığımız Migros Esenyurt Dağıtım Merkezi’nde @haluklevent in katkısıyla yapılan görüşmelerin çalışanların işe dönme kararı ile sonuçlandığını sevinerek bildiririz,” derken Migros Türkiye ise şu açıklamayı yaptı:

“Esenyurt Dağıtım Merkezi’nin çalışanları, yakın diyaloğumuzla işinin başına dönme kararı almıştır. Bu süreçte duyarlı yaklaşım gösteren herkese teşekkür ederiz.”

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER