A3 Haber

Bahçeli, Tarkan’dan “Kıl oldum abi” şarkısını önerdi: 6’yı çevir 9 olur

Bahçeli, Tarkan’dan “Kıl oldum abi” şarkısını önerdi: 6’yı çevir 9 olur
Şubat 22
10:55 2022

MHP lideri Devlet Bahçeli, Tarkan’ın “Geççek” şarkısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İktidar şarkıyla kurulmadı, hükümet şarkıyla oluşmadı. Bir şarkıyla yıkılmaz, yıkılamaz. Bu tekerlek bu tümsekte kalamaz. Buradan Zillet İttifakı’na ekmek çıkmaz. Tarkan’dan zilletin tarzanı çıkarılmaz” dedi. Konuyla ilgili garip bir değerlendirme de yapan Bahçeli, “6 rakamına dikkat çekiyoruz, bu rakamı ters çevirdiğinizde 9 rakamı oluyor. Mesele bakmak değil görmek. Biz 6’ya bakınca gördüğümüz 6 olur” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Ukrayna krizinde bütün tarafları eleştiren Bahçeli, ‘Geççek’ polemiğinde kendisinin bugün yapacağı ‘muhtemel’ grup konuşmasını taklit eden İYİ Parti Avanos İlçe Başkanı Gökçen Aker’e de isim vermeden, “Başkası Olma Kendin Ol” şarkısını önerdi. Tarkan’ın, ‘Türkçü’ amcası Fethi Tevetoğlu’nu anarak, “Tarkan’dan muhalif çıkaramazsınız” dedi.

Bahçeli’nin satırbaşları şöyle:

 • Sorunların konuşarak değil de kavgayla hatta kan dökerek çözüme kavuşacağını zannedenler derin bir yanılgı pençesinde olan hasta ruhlulardır. Şiddet, aklın dağılması, vicdanın duyarsızlaşması, kalbin durağanlaşmasıdır. Şiddetin olduğu yerde huzur yoktur. Özellikle kadınlarımızı, kızlarımızı, çocuklarımızı, masum insanlarımızı hedef alan şiddet dalgası hepimizin ortak şikayet konusudur.

Sıla Şentürk tepkisi

 • Geçen hafta yaşı henüz 16 olan bir kız çocuğumuz hunhar bir cinayetle hayattan koparılmıştır. İnternetten tanıştığı katil ile önce nişanlanıp sonra da ayrılan Sıla isimli kızımız ilerleyen süreçte dilimizin varmadığı vahşet bir saldırganlıkla katledilmiştir. Beyaz gelinliği ile evinden çıkması gereken bir kız çocuğu kefene sarılarak bu dünyadan göçmüştür. Şiddetin muhakkak önüne geçmek mecburiyetindeyiz. Kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza kast eden alçakları en ağır şekilde cezalandırmak adalet ve hukukun en temel görevidir. Şiddete tolerans gösterilemez, iyi niyet hali uygulanamaz, pişmanlık hükümleri tatbik edilemez. Aksi olursa şiddet ödüllendirilmiş olacaktır.

MHP’den Kadına Yönelik Şiddete Karşı öneriler

 • 16 Kasım 2021 tarihinde yapmış olduğumuz Meclis Grup Toplantımızda Kadına Yönelik Şiddete karşı görüşlerimizi paylaşmıştık. Parti olarak 6 maddeden oluşan tekliflerimizi kamuoyunun dikkatine sunmuştuk. Şunları söylemek mümkündür. 26. dönemde TBMM’ye sunmuş olduğumuz Ruh Sağlığı Yasa Teklifi’nin bir an önce görüşülüp yasalaşmasını, çocuk istismarı, kadın cinayetleri, tecavüz suçlarında caydırıcı, kalıcı ve kapsayıcı sonuçlar alabilmek için gerekirse ‘idam’ cezasının bile tartışmaya açılmasını, medyada kadınlara yönelik cinayetlerin ifşasına kesinlikle son verilmesini, şiddeti özendirip teşvik edecek her türlü yayından kaçınılmasını, aldatmanın, cinayetin, şiddet dilinin dizi filmlerinin hazırlanmasını, üniversitelerin Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, İlahiyat gibi bölümlerinde görev alan akademisyenlerin öncülüğünde ülkemizin şiddet haritasının çıkarılması şiddetle mücadelede ufuk ve yol açıcı çalışmaların yapılmasını, insanlığa bakış açımızı belgelendiren İnsanlığın Huzuru Projemizin her yönüyle tartışılmasını önermiştik. Bugünde aynı çizgide, aynı görüşteyiz. Önerilerimizi kulak verilmesini temenni ediyoruz.

Ukrayna-Rusya krizi 

 • Rusya ve Ukrayna gerilimi her gün boyut değiştirmektedir. Gerilim gün be gün gelişmekte. Bir kısım batı medyası devamlı surette savaşın çıkacağını işaret etmekte. Boris Johnson, Avrupa’daki en büyük savaşın çıkacağına dair iddialarda bulunmuştu. Putin’in doğrudan Kiev’i hedef alınacağı iddia edilmiştir. Bu iddialar Rusya tarafından reddedilmiştir. ABD Başkanı ise Birleşik Krallık Başkanı ile eş zamanlı iddialar sunmuştu. Ne var ki, aynı Rusya, balistik ve seyir füzeleri ile bir tatbikat yapmıştır. Putin an be an takip etmiştir. Rusya Ukrayna sınırında bombaların patladığı, sivillerin tahliye edildiği anlaşılmıştır.
 • Bu iki ülke arasında gerilimi tırmandıran söylemler gözlenmektedir. Ayrılıkçı bölgelerin tanınmsaını içeren tasarının Putin tarafından onaylanması yangına körükle gitmektir.
 • NATO Genel Sekreteri Rusya’nın Ukrayna sınırından asker çekmediğine değinmiştir. MHP olarak, muhtemel bir savaşı kesinlikle doğru bulmuyor, bu cinayet teşebbüsüne hiç kimsenin ortak olmamasını temenni ediyoruz. Savaş yanlıştır, insanlığın kaybıdır. Savaş çığırtkanlığı yapan ülkelerin iyi niyetli olmadığını düşünmekteyiz. Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saygı duyulmalıdır. Rusya ile Ukrayna arasında savaş halinin büyük sarsıntılara yola açacağını görmek lazım.

İmamoğlu’nu hedef aldı 

 • Dünya Rusya Ukrayna arasındaki, cepheleşmeye kenetlenmişken, Türkiye’yi temsilen Milli Savunma Bakanımızı’ın güvenlik toplantısına katılmışken, İBB Başkanı’nın Münih’e gitmesi dikkat çekmiştir. Bu şahış konferans koridorlarında ne arıyor? Neyin lobisini yapıyor. Bilmediğimiz bir görevi varsa söylesin de bilelim. Üstüne vazife olmayan konularda görüş bildirme merakı olan bu şahıs Ukrayna Rusya barışından bahsetmiş, Türkiye’de demokrasinin sakatlandığını ama ölmediğini ifade etmiş. İBB başkanı hiç utanmadan Türkiye’yi kötülemiş ve kötü göstermiştir. Bu köksüzlüktür, kimsizliktir, skandal bir rezalettir. Milletin irade tercih ve takdirinden şikayet etmesi fosilleşmiş zihniyetini ele vermiştir. PKK-HDP sevdasını devşirilmiş siyasetçi Cem Özdemir ile kucaklaşması soysuzluktur. Bu PKK ile buluşmaktır.

Muhalefetin 6’lı masası

 • Zillet İttifakı’nın gerçekleştirdiği toplantısı, devamlı tartışılmıştır. Bizim isabetli tespitlerimiz eleştirilere uğramıştır. Madem vatan sevgisine sahipsiniz, ne yapıyorsunuz vatan düşmanlarıyla. Kılıçdaroğlu, yuvarlak masanın altında yuvarlanan HDP’yi daha fazla saklayamamış, demokrasi konusunda özel bir vurgusu olduğunu söylemiştir. İşte bu itirafname, onursuz ilişkiyi gözler önüne sermiştir. Bu şahsın karantina altına alınması gerektiğini düşünüyorum. Yazık olacak Sero’ya. Serok, dikkat etsin kurdun gözünü kam bürümüşse Kobani’ye kaçarak bile kurtulamazsın. Bir kez daha şansını denemek için yalan kartlarını açmaktadır.
 • Kılıçdaroğlu’nun 28 şubat mağduruyum demesi masaldır.

Tarkan’ın şarkısı 

 • Akbabalar leşe nasıl üşüşürse bu şarkıya da musallat olmuştur. Tarkan geçecek diyor, Tarkan geçecek diyor, bunu da Anadolu’ya yakın bir şiveyle söylüyor. Elbette geçecek, zillet geçecek, salgın geçecek, sorunlar bitecek buna da az kaldığı görüşülecek. 6 rakamına dikkat çekiyoruz, bu rakamı ters çevirdiğinizde 9 rakamı oluyor. Mesele bakmak değil görmek. Biz 6’ya bakınca gördüğümüz 6 olur. Yuvarlak masa çevresinde kurulan kumpastır. 9 rakamına bakınca gördüğümüz huzurdur, 9 ışıktır sosyal ve ekonomik sorunların süratle geçeceğinin göstergesidir. 2023’te geçeceğinin simgesidir. Nitekim çoğu gitmiş azı kalmıştır. Tarkan, Covid-19’u kastettiğini söylüyor, hayır siyaset diyorlar. Fitne yayıyorlar. İktidar şarkıyla kurulmadı, bir şarkıyla yıkılamaz. Tarkan’dan zilletin tarzanı çıkarılamaz.
 • Tarkan’dan muhalif bir fikir üretme peşine düşenler, tavsiyem önce onun ‘Kıl Oldum Abi’ şarkısını dinlesinler.

Ayrıntılar geliyor…