A3 Haber

Kiev’den yayın yapan gazeteci Khalilova: Belki bu son yayınımız

Kiev’den yayın yapan gazeteci Khalilova: Belki bu son yayınımız

Kiev’den yayın yapan gazeteci Khalilova: Belki bu son yayınımız
Şubat 25
14:20 2022

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri müdahalesi devam ederken; gazeteci Gülsüm Khalilova, sabah saatlerinde Kiev’den bir paylaşım yaptı, son durumu anlattı.

Başkentin işgal altında olduğunu aktaran Khalilova, “21’inci asırda 1941’in karanlığını yaşıyoruz” dedi. Sözlerine “Savaşın içinden herkese merhaba… Belki bu sizinle son yayınımız olur” diyerek başlayan Khalilova, şunları söyledi:

  • “Başkent sürekli vuruluyor. Hükümet yetkilileri insanlara sığınağa gitmeleri için çağrılar yapıyor. Bildiğiniz 1941-45 Varşova gibi olmuş buralar. Evet, Moskova sayesinde…

“İlk hedef arasında”

  • 21’inci asırda 1941’in karanlığını yaşıyoruz ama biz buradayız ve çalışmaya devam ediyoruz. Bizim kanal Rus tarafından bilinen bir kanal ve ilk hedefleri arasında. Ama olsun korkarak yaşamaktansa şereflice ölmek daha güzeldir.

“Kafasını kuma gömmüş dünya sadece kınamayla meşgul”

  • Bir yandan Ukrayna askerlerinin arabalarını ele geçiren Rusya, Kiev’e girmeye çalışıyor. Ukrayna askerleri ve halk, işgalcilere karşı direniyorlar. 21’inci asırda Avrupa’nın göbeğinde bir ülke resmen işgal ediliyor. Kafasını kuma gömmüş dünya ise sadece kınamakla meşgul.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER