A3 Haber

Erdoğan duyurdu: Elektrikte KDV yüzde 18’den yüzde sekize düşürüldü

Erdoğan duyurdu: Elektrikte KDV yüzde 18’den yüzde sekize düşürüldü

Erdoğan duyurdu: Elektrikte KDV yüzde 18’den yüzde sekize düşürüldü
Şubat 28
20:32 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrikte yeni tarifeyi açıkladı. Tarımsal sulama ve meskende elektriğin tarifesi yüzde 18’den yüzde sekize düşürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir önceki Kabine toplantısında duyurduğu elektrik tarifelerine yönelik düzenlemenin ayrıntısını paylaştı.

Erdoğan, meskenler ile tarımsal sulamada kullanılan elektriğin KDV’sinin yüzde 18’den yüzde sekize düşürüldüğünü söyledi.

Erdoğan şunları söyledi:

  • Tüketimine göre faturalarda net yüzde sekiz ile yüzde 14 oranında bir indirim sağlanmış olmaktadır.
  • Mesken abonelerinin yıllık 7 milyar lira daha az fatura ödemesi temin edilmektedir.
  • Ticarethane statüsündeki elektrik abonelerinin günlük 30 kilovatsaate, aylık 900 kilovatsaate kadar tüketimi olan ilk dilimine yüzde 25 indirim uygulanacak.

Öğrenci bursları arttı

Lisans öğrencilerine verilen aylık 750 liralık bursu yüzde 67’lik artışla 1250 liraya çıkarıldığını söyleyen Erdoğan, “TÜBİTAK’tan, yüksek lisans öğrencileri 3000-4250, doktora 5500-7500, doktora sonrası araştırmacılar 7500-10 bin liraya kadar aylık burs alabilecekler” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaz aylarıyla birlikte milletimizi günlük hayatında sıkıntıya sokan enflasyon sorununu önemli ölçüde kontrol altına almış olacağız” ifadelerine de yer verdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER